piątek, 31 marzec 2023 07:29

Polonia kontra Kotwica - Ostatni mecz sezonu "na Skarpie"

Koszykarze BS Polonii Bytom 1 kwietnia podejmą Sensation Kotwicę Kołobrzeg, w ramach 33. kolejki sezonu 2022/2023 Suzuki 1 Ligi Mężczyzn.

W najbliższy weekend rozegrana zostanie przedostatnia kolejka na zapleczu ekstraklasy, a więc rozgrywki są na ostatniej prostej. Dla Polonistów będzie to ostatni mecz sezonu przed własną publicznością w hali „na Skarpie”, gdzie zmierzą się z drużyną Sensation Kotwica Kołobrzeg zajmującą 6. miejsce w tabeli. Podopieczni trenera Franka, walczą o jak najlepsze rozstawienie przed fazą play-off, co powoduje, że każdy mecz jest dla nich arcyważny. Czynnikiem zwiększającym motywację Kotwicy będzie chęć rewanżu za grudniową porażkę 83-75, co pozwoli udowodnić sobie i kibicom, że był to jedynie wypadek przy pracy. Warto odnotować fakt, że kołobrzeżanie przegrali 2 z 3 swoich ostatnich swoich meczów, kolejno jednym i dwoma punktami, tak więc z całą pewnością będą chcieli wrócić na zwycięskie tory. My natomiast, zapewniamy, że będziemy walczyć do ostatniego meczu w sezonie dla siebie ale też dla kibiców, którzy pokazali we Wrocławiu, że są z nami na dobre i na złe.

W drużynie Sensation Kotwica Kołobrzeg należy zwrócić uwagę na Jamesa Washingtona (15.3 pkt. 5 as.), Damiana Pielocha (12,2 pkt. 3,2 zb.), Piotra Śmigielskiego (9,5 pkt. 5,2 zb. 4,5 as.) oraz Mikołaja Kurpisza (9,5 pkt. 6,8 zb.). To ci zawodnicy są filarami drużyny Rafała Franka i to na nich będzie trzeba skupić wysiłki obronne. Warto również zaznaczyć, że podczas grudniowego spotkania nieobecni byli James Washington oraz Piotr Śmigielski. Czy Poloniści poradzą sobie z Kotwicą po raz drugi? Przekonamy się w sobotę 1 kwietnia w ostatnim domowym meczu w hali „na Skarpie”.

Wyniki ostatnich meczów Sensation Kotwica Kołobrzeg wyglądały następująco:

Dziki Warszawa 67-66 Sensation Kotwica Kołobrzeg
Sensation Kotwica Kołobrzeg 71-69 WKS Śląsk II Wrocław
Sensation Kotwica Kołobrzeg 93-95 HydroTruck Radom

BS Polonia Bytom podejmie Sensation Kotwicę Kołobrzeg w sobotę 1 kwietnia o godzinie 18:00 w hali „na Skarpie” przy ulicy Frycza Modrzewskiego 5a w Bytomiu. Informacje o biletach dostępne są TUTAJ.