poniedziałek, 27 marzec 2023 10:29

Mariusz Bacik: Tym bardziej jest mi smutno, bo mamy wspaniałych kibiców

Po porażce BS Polonii Bytom 84:95 w wyjazdowym starciu z WKS Śląsk II Wrocław odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli trener Mariusz Bacik, a także zawodnik Damian Szczepanik. Niedzielne spotkanie podsumowali w następujących słowach:

Mariusz Bacik: Gratulacje dla drużyny Śląska, bo zapewnili sobie tym zwycięstwem utrzymanie i sprawa spadku jest jasna. Jeśli chodzi o sam mecz, to na pewno nie brakowało nam woli walki, ambicji i zaangażowania, za co bardzo mojej drużynie dziękuję. Zostały nam dwa mecze i mam nadzieję, że z takim samym "zębem" te mecze rozegramy, bo rywalizacja o miejsca się już rozstrzygnęła i spadek jest faktem, ale chciałbym żeby mój zespół pokazał się z jak najlepszej strony. To co się dzisiaj stało na pewno jest dla nas trudne. Różne rzeczy w sporcie przeżywałem, ale nigdy nie spadłem, więc jest to mój pierwszy raz. Tym bardziej jest mi smutno, bo mamy wspaniałych kibiców, dla których warto grać, i którzy dzisiaj nas w licznej grupie bardzo mocno dopingowali. Z tego miejsca chciałbym im bardzo serdecznie im podziękować za wiarę, za wsparcie w tych dobrych, i tych gorszych momentach, których w tym sezonie było trochę więcej, ale jak widać, mamy trzecią kolejkę o końca, a oni dalej z nami są. Jesteście wspaniali! Gdybyśmy chociaż trochę dorównywali poziomem grania, do poziomu Waszego kibicowania, to spokojnie bylibyśmy w pierwszej trójce. Czapki z głów za to, co robicie i mam nadzieję, że dalej będziecie to robić, a my zrobimy wszystko żebyście byli zadowoleni ze swojej drużyny.

Damian Szczepanik: Gratulacje dla Śląska Wrocław. Co do meczu, to mogę powiedzieć, że głównym założeniem było zatrzymanie Aleksandra Leńczuka, niestety otworzył się na początku spotkania i trafiał za trzy punkty. Bardzo chcieliśmy ten mecz wygrać, chociaż jednym punktem, zostawiając kawał serducha na boisku. Niestety, nie udało się. Mamy jeszcze dwa mecze do dokończenia sezonu. Chciałbym bardzo podziękować kibicom, bo to co robią, to jest niesamowite. Mam wrażenie, że dzisiaj na hali było ich więcej niż kibiców Śląska. Stworzyli super atmosferę. Chciałbym ich zaprosić na sobotni, ostatni mecz u siebie w tym sezonie z Kołobrzegiem. Mogę zagwarantować, że zrobimy wszystko, aby jak najlepiej się nas oglądało.