poniedziałek, 27 marzec 2023 08:32

Wyjazdowa porażka Polonistów z rezerwami Śląska Wrocław

Koszykarze BS Polonii Bytom przegrali 84:95 z drugim zespołem Śląska Wrocław, w ramach 32. kolejki sezonu 2022/21 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Obie ekipy podeszły do tego spotkania maksymalnie zmotywowane i zdeterminowane, bo wiedziały, że ma ono kluczowe znaczenie w kwestii układu dolnej części tabeli. WKS potrzebował zwycięstwa, aby zapewnić sobie utrzymanie, a Polonia chciała przedłużyć swoje nadzieje na pozostanie na zapleczu ekstraklasy. Od pierwszych minut mecz był bardzo zacięty i nikt nie odpuszczał żadnej piłki, przez co parkiet musiał być notorycznie wycierany przez moperów, bo bardzo często walka o nią toczyła się "parterze".

Przez większość niedzielnego starcia we wrocławskiej Kosynierce wygrywali gospodarze. Poloniści byli na prowadzeniu tylko nieco ponad dwie minuty, kiedy w pierwszej kwarcie osiągnęli pięciopunktową przewagę. W pozostałej części gonili wynik, trzymając się kilka punktów za rywalem. Zaangażowania i chęci nie można było im odmówić, lecz finalnie nie zdołali zbliżyć się do niego na tyle, aby zagrozić w końcówce wizją dogrywki lub przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę w ostatnich minutach.

Aspektem, który wrocławianie skutecznie wykorzystywali w kluczowych momentach, była przewaga centymetrów pod koszem. Podopieczni trenera Mariusza Bacika w pewnych sytuacjach po prostu nie mieli szans z dużo wyższymi podkoszowymi Śląska, stąd aż 17 ich zbiórek w ataku. Drugim czynnikiem była też spora ilość strat po stronie Niebiesko-czerwonych, których popełnili 18.

Poloniści punktowali następująco: Willis 27 (9 zbiórek, 6 asyst), Szczepanik 17 (9 zbiórek), Wieczorek 16, Bogdanowicz 8, Piechowicz 6, Krakowiak 6, Jagoda 2, Chrabota 2.

WKS Śląsk II Wrocław 95 : 84 BS Polonia Bytom
24:18 | 23:23 | 26:24 | 22:19

W przedostatniej kolejce BS Polonia Bytom podejmie u siebie Sensation Kotwicę Kołobrzeg. Będzie to ostatni domowy mecz, który odbędzie się 1 kwietnia, o godzinie 18:00 na Skarpie.