piątek, 24 marzec 2023 14:41

Arcyważny mecz Polonistów we Wrocławiu

Koszykarze BS Polonii Bytom 26 marca zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław, w ramach 32. Kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.
 
Sezon 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn wkracza w decydującą fazę. Czołówka tabeli walczy o jak najlepsze rozstawienie w tabeli, część drużyn wciąż rywalizuje o awans do fazy play-off, natomiast dla Polonistów najbliższy mecz jest z gatunku tych, które trzeba wygrać, aby podtrzymać wiarę w utrzymanie. Czwartkowe zwycięstwo rezerw Śląska Wrocław nad zespołem MKKS Żak Koszalin 88:76 niejako stawia podopiecznych Mariusza Bacika pod ścianą i aby wciąż myśleć o grze na zapleczu ekstraklasy, muszą wygrać z bezpośrednim rywalem w tabeli.
 
Choć wrocławianie zajmują 15. miejsce w tabeli, to pierwszy mecz na Skarpie pokazał, że potrafią postawić bardzo trudne warunki i skrupulatnie wykorzystywać swoje przewagi nad rywalem. Warto odnotować, że podopieczni trenera Grudniewskiego, który objął posadę pierwszego trenera 14 marca, są w trakcie nadrabiania zaległych meczów. Przerwa ta była spowodowana rozgrywanymi mistrzostwami polski juniorów U-19, którzy stanowią dużą część składu rezerw. Skutkuje to dość napiętym terminarzem naszych rywali, gdyż mecz z BS Polonią Bytom będzie ich czwartym meczem w przeciągu ośmiu dni. Czy Poloniści będą w stanie to wykorzystać? Przekonamy się w niedzielę przy Mieszczańskiej 4!
 
W drużynie WKS Śląsk II Wrocław szczególną uwagę należy zwrócić na Aleksandra Leńczuka (12.6 pkt, 3 as.), Sebastiana Bożenko (11.3 pkt, 3.5 as.), Macieja Bendera (8.7 pkt, 7.9 zb.) oraz Aleksander Wiśniewski (8.7 pkt, 3.9 as.). Liderzy WKS-u na pewno będą chcieli pokrzyżować plany drużynie z Bytomia.
 
Wyniki ostatnich meczów WKS Śląsk II Wrocław wyglądały następująco:
 
- HydroTruck Radom 113:56 WKS Śląsk II Wrocław
- Sensation Kotwica Kołobrzeg 71:69 WKS Śląsk II Wrocław
- MKKS Żak Koszalin 76:88 WKS Śląsk II Wrocław
 
BS Polonia Bytom zagra z WKS Śląsk II Wrocław w niedzielę 26 marca o godzinie 15:00 w Hali „Kosynierka” przy ulicy Mieszczańskiej 4 we Wrocławiu. Informacje o biletach dostępne są TUTAJ.