sobota, 18 marzec 2023 21:00

Porażka Polonistów w starciu z Miastem Szkła Krosno

Koszykarze BS Polonii Bytom ulegli u siebie Miastu Szkła Krosno wynikiem 80:85, w 31. kolejce sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

12 zmian prowadzenia, 10 remisów, najwyższa przewaga jednych to 8 punktów, a drugich 6 punktów. Blisko 16 minut prowadzenia Polonistów, ponad 18 minut na czele Miasta Szkła, a wynik spotkania otwarty do ostatnich jego sekund. Tak w skrócie wyglądał ten bardzo wyrównany mecz, w którym Bytom musiał uznać wyższość Krosna. To goście zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Najwięcej problemów trenerowi Mariuszowi Bacikowi i jego podopiecznym była przewaga wzrostu, którą mieli podkoszowi "Szklanego Teamu", a konkretnie Darrell Harris i Klavs Dubults. Razem zanotowali aż 21 zbiórek swojej drużyny. Z 17 piłek zebranych w ofensywie goście ponawiali akcje i rywalizację w pomalowanym wygrali 54:26 w punktach, a deskę w stosunku 48:32.

Na nic zdała się 40% skuteczność zza łuku Polonistów (10/25), skoro w parze z nią nie szła ta z linii rzutów wolnych (64% - 16/25). Nie pomogło również ograniczenie liczby strat, których popełnili zaledwie 8, przy aż 16 przeciwnika.

Poloniści punktowali następująco: Willis 29 (10 zbiórek, 11 wymuszonych fauli), Szczepanik 21 (9 zbiórek), Chorab 8, Piechowicz 7, Chrabota 7, Wieczorek 5, Bogdanowicz 5.

BS Polonia Bytom 80 : 85 Miasto Szkła Krosno
25:20 | 19:23 | 15:20 | 21:22

W ramach 32. kolejki trwającego sezonu, BS Polonia Bytom uda się do Wrocławia na starcie z rezerwami Śląska Wrocław. To spotkanie odbędzie się 26 marca o godzinie 15:00 w Hali "Kosynierka" przy ulicy Mieszczańskiej 4.