piątek, 17 marzec 2023 10:46

Polonia podejmie żądne rewanżu Miasto Szkła Krosno

Koszykarze BS Polonii Bytom 18 marca podejmą u siebie drużynę Miasta Szkła Krosno, w ramach 31. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Trwająca kampania na zapleczu ekstraklasy jest już na ostatniej prostej części zasadniczej. Czołówka ściga się po jak najwyższe miejsca przed fazą play-off, a w drugiej części tabeli rozgrywa się walka o utrzymanie. Poloniści biorą w niej bezpośredni udział, a ich głównym konkurentem będzie najprawdopodobniej zespół Śląska II Wrocław, który ma trzy mecze zaległe do rozegrania i dość niewygodny terminarz.

Podopieczni trenera Mariusza Bacika muszą jednak w pierwszej kolejności skupić się na sobie i po prostu wygrywać. Ich kolejnym przeciwnikiem będzie drużyna z Krosna, która plasuje się na 14. miejscu w tabeli, ale bilans 13 zwycięstw i 17 porażek daje im pewien bufor bezpieczeństwa nad strefą spadkową. 

Na wyjazdach Miasto Szkła nie radzi sobie zbyt dobrze, bo przegrywało dziesięciokrotnie, notując przy tym 4 wygrane. Ich ostatnie spotkania to 4 porażki z rzędu z przeciwnikami z najwyższej półki, więc mogą odczuwać delikatny kryzys, a z drugiej strony być głodnymi zwycięstwa. Warto wspomnieć fakt, iż w grudniu w Krośnie górą była Polonia, także chęć rewanżu tym bardziej będzie podbijała motywację gości.

Dwaj liderzy ekipy z podkarpacia to Michał Jankowski i Klavs Dubult. Pierwszy to typowy strzelec, który notuje 15 oczek na mecz, a zza łuku trafia ze skutecznością 37%, rozdając przy tym średnio 3 asysty. Ten drugi to klasyczny center, zdobywający 14 punktów i blisko 8 zbiórek co spotkanie.

Ostatnie wyniki Miasta Szkła Krosno wyglądają następująco:

  • Miasto Szkła Krosno 64 : 70 Sensation Kotwica Kołobrzeg
  • Dziki Warszawa 74 : 70 Miasto Szkła Krosno
  • Miasto Szkła Krosno 83 : 94 HydroTruck Radom

BS Polonia Bytom zagra z Miasto Szkła Krosno w niedzielę 18 marca o godzinie 18:00 w Hali "na Skarpie" przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5a w Bytomiu. Informacje o biletach dostępne są TUTAJ.