niedziela, 12 marzec 2023 17:11

Decka Pelplin lepsza od Polonii w Bytomiu

Koszykarze BS Polonii Bytom przegrali domowy mecz z Decką Pelplin 86:97, w ramach 30. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

To był mecz, który można byłoby porównać do pojedynku szachowego. Pięknej koszykówki nie było w nim zbyt wiele. Z obu stron przeważało w nim szukanie słabych punktów przeciwnika i wykorzystywanie, gdy tylko pojawiła się okazja. Trochę lepiej wychodziło to zawodnikom Decki, w szeregach której różnicę robili podkoszowi. Dodatkowo, ich obwodowi, którzy zazwyczaj nie stanowią większego zagrożenia w rzutach zza łuku, dobrze weszli w mecz w tym właśnie elemencie, przez co Polonia nie mogła zbudować sobie przewagi, tylko musiała gonić wynik przez większość spotkania.

W trzeciej kwarcie różnica na korzyść Pelplinian wynosiła już 15 punktów, jednak gospodarze zdołali ją zniwelować do 2 oczek na nieco ponad 6 minut do końca meczu. Końcówka należała niestety do gości, którzy już praktycznie nie mylili się w rzutach z gry, a jeśli byli faulowani, to egzekwowali osobiste na wysokim procencie skuteczności.

Mimo wszystko, podopieczni trenera Mariusza Bacika rozegrali solidny mecz. Co prawda przegrali zbiórkę, ale popełnili tylko 9 strat, a także rozdali 15 asyst oraz trafili 12 razy zza lini 6,75 metra (41%).

Poloniści punktowali następująco: Willis 24, Szczepanik 18 (13 zbiórek), Bogdanowicz 10, Piechowicz 9, Wieczorek 6, Respondek 6, Chorab 5, Jagoda 4, Chrabota 4.

BS Polonia Bytom 86 : 97 Decka Pelplin
25:30 | 19:20 | 17:21 | 25:26

W następnej kolejce na Skarpę przyjedzie drużyna Miasta Szkła Krosno, z którą Polonia zmierzy się 18 marca o godzinie 18:00.