czwartek, 09 marzec 2023 10:44

Decka Pelplin kolejnym domowym rywalem Polonistów

Koszykarze BS Polonii Bytom 12 marca podejmą u siebie Deckę Pelplin, w ramach 30. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Do zakończenia zasadniczej części trwającej kampanii pozostało pięć kolejek. Trzy z nich Poloniści rozegrają na Skarpie, a ich następnym rywalem będzie zespół z Pelplina, który cały czas zachowuje szanse i bije się o czołową ósemkę, która zagra w fazie play-off zaplecza ekstraklasy. Bytom natomiast zaciekle walczy o utrzymanie.

Po raz szósty już w tym sezonie nasz kolejny, domowy rywal pokonał w swoim poprzednim meczu HydroTruck Radom. Decka zrobiła to na wyjeździe w minioną środę 8 marca, wynikiem 83:79. Do tej pory pięciokrotnie te drużyny przyjeżdżały na Skarpę i wyjeżdżały tylko z jednym punktem. Były to Tychy, WKK Wrocław, AZS Politechnika Opolska, Turów Zgorzelec, a ostatnio SKS Starogard Gdański. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie!

Pelplinianie plasują się obecnie na 11. miejscu w tabeli z bilansem 14 zwycięstw i 15 porażek. Patrząc na rezultaty domowe i wyjazdowe, nie można określić gdzie grają lepiej, ponieważ mają bardzo zbliżone wyniki (7-7 u siebie, 7-8 na wyjeździe). Zdobywają i tracą średnio w okolicach 77 punktów. Grudniowy mecz pomiędzy tymi drużynami był bardzo zacięty. Pierwszą połowę wygrali bytomianie, jednak Decka zagrała zdecydowanie lepszą drugą część spotkania i zwyciężyli wynikiem 83:72.

Liderem Decki jest amerykański obwodowy Thomas Davis, który notuje średnio 14 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty. Wspiera go czwórka Obarek, Ciesielski, Wińkowski, Janik, która razem jest w stanie dostarczyć drużynie łącznie około 40 oczek.

Ostatnie rezultaty Decki Pelplin wyglądają następująco:

  • Sensation Kotwica Kołobrzeg 79 : 68 Decka Pelplin
  • Decka Pelplin 62 : 73 Dziki Warszawa
  • HydroTruck Radom 79 : 83 Decka Pelplin

BS Polonia Bytom zagra z Decką Pelplin w niedzielę 12 marca o godzinie 15:00 w Hali "na Skarpie" przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5a w Bytomiu. Informacje o biletach dostępne są TUTAJ.