sobota, 04 marzec 2023 21:45

Poloniści dalej walczą - Starogard Gdański pokonany w Bytomiu!

Koszykarze BS Polonii Bytom wygrali domowe spotkanie 86:80 z SKS Starogard Gdański, w 29. kolejce sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Kto wygrywa z Radomiem, ten przegrywa w Bytomiu. To zdanie zaczyna nabierać coraz większej mocy, ponieważ Kociewskie Diabły to już piąta drużyna w trwających rozgrywkach, która kolejkę wcześniej pokonała HydroTruck Radom, by kilka dni później przegrać w Bytomiu. Oczywiście to tylko statystyka, a o to zwycięstwo było bardzo trudno.

Po wygranej pierwszej połowie wynikiem 46:40, wszyscy kibice w Hali "na Skarpie" z niepokojem wyczekiwali 3. kwarty, jako że utarło się, że to właśnie ta ćwiartka wypada najgorzej w wykonaniu Polonistów w tym sezonie. Na szczęście, nie wydarzyło się w niej nic krzywdzącego dla gospodarzy, którzy wygrali ją jednym punktem. Kryzys przyszedł nieco później, bo w samej końcówce meczu. Na niespełna 3 minuty przed końcem Kociewskie Diabły wyszły na minimalne prowadzenie, a w Niebiesko-czerwonych szeregach widać było lekką zadyszkę, przy toczącym się na styku spotkaniu.

Na półtorej minuty do końca, przy stanie 81:80 przełomowy rzut za 3 punkty trafił kapitan Marek Piechowicz, a kilkadziesiąt sekund później dwukrotnie zebrał piłkę w ataku po niecelnych osobistych Willisa, dzięki czemu "kupił" kilkanaście sekund czasu, który działał niekorzystnie dla ekipy przyjezdnych. Ostatecznie, zwycięstwo przypieczętował Michał Chrabota z linii rzutów wolnych.

Nie ulega wątpliwości, że do wygranej podopiecznych trenera Mariusza Bacik poprowadził Alphonso Willis, który zdobył aż 44 punkty, 11 zbiórek i 5 asyst. Cichym bohaterem był Michał Chrabota z 20 oczkami i 6 deskami.

Do odnotowania:

• grając zdecydowanie niższym składem, wygraliśmy rywalizację w zbiórkach 44:35,
  • zanotowaliśmy tylko 7 strat przy 11 przeciwnika,
  • do poprawy skuteczność rzutów osobistych, która wyniosła w tym meczu 60,7% (17/28)

Poloniści punktowali następująco: Willis 44, Chrabota 20, Szczepanik 8, Piechowicz 7, Bogdanowicz 4, Chorab 2, Jagoda 1

BS Polonia Bytom 86 : 80 SKS Starogard Gdański
22:25 | 24:15 | 20:19 | 20:21

W następnej kolejce na Skarpę przyjedzie drużyna Decki Pelplin, z którą Polonia zmierzy się 12 marca o godzinie 15:00.