sobota, 25 luty 2023 20:28

Poloniści pewnie rewanżują się Turowowi Zgorzelec na Skarpie

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali PGE Turów Zgorzelec 86:64 w domowym spotkaniu, w ramach 27. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Wszyscy byli świadomi wagi tego meczu oraz, że pozytywny wynik przedłuży w pewnym sensie nadzieje jednej z drużyn w walce o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Poloniści podeszli do niego wyraźnie bardziej zdeterminowani, gdyż już pierwszej kwarcie wypracowali sobie bezpieczną zaliczkę, która tak naprawdę pozwoliła im kontrolować przebieg reszty spotkania. Od 18 sekundy spotkania, w której objęli prowadzenie, nie oddali go już ani na chwilę.

Własne obręcze w ten sobotni wieczór zdecydowanie sprzyjały podopiecznym trenera Mariusza Bacika, którzy trafiali co drugi rzut zza łuku. Łącznie na ich konto wpadło 12 trójek na 23 próby, co dało ponad 50% skuteczność. Dodatkowo, wygrana rywalizacja na deskach (42:39), a także 20 asyst, pomogło odnieść Polonistom 8. w sezonie i pewne zwycięstwo nad Turowem.

Co ważne, przewaga w Bytomiu była o 5 oczek większa, niż podczas porażki w Zgorzelcu, więc można uznać ten rewanż za w pełni udany. Aż pięciu Niebiesko-czerwonych zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową, a na wyróżnienie zasługuje postawa bytomskiego wychowanka Polonii. Paweł Respondek rozegrał blisko 23 minuty, w trakcie których zdobył 7 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty i rozdał 2 bloki, co zsumowało się na eval 13 i najlepszy występ w jego karierze.

Poloniści punktowali następująco: Piechowicz 17, Willis 14, Wieczorek 12, Bogdanowicz 12, Chrabota 11, Respondek 7, Szczepanik 7 (10 zbiórek), Dąbek 6

BS Polonia Bytom 86 : 64 PGE Turów Zgorzelec
28:15 | 21:22 | 12:12 | 25:15

W ramach 28. kolejki trwającego sezonu, BS Polonia Bytom uda się do Tychów na śląskie derby z miejscowym GKSem. To spotkanie odbędzie się 1 marca o godzinie 18:00 w Hali Sportowej przy ulicy Piłsudskiego 20. WSZYSCY NA DERBY!