sobota, 11 luty 2023 20:40

Polonia broni Skarpy w starciu z Politechniką Opolską

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali u siebie drużynę AZS Weegree Politechniki Opolskiej w 25. kolejce sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Ten mecz, to była prawdziwa gra nerwów i od początku było wiadomo, że kto lepiej sobie z nimi poradzi, ten odniesie zwycięstwo przy Frycza-Modrzewskiego w Szombierkach. Od zdecydowanego uderzenia rozpoczęli gospodarze, wychodząc na prowadzenie 10:2. AZS w miarę szybko się otrząsnął i po 4 minutach widzieliśmy już wynik 15:18, a taką samą różnicą zakończyła się pierwsza kwarta (21:24). W drugiej odsłonie Poloniści wzięli się do roboty i wypracowali solidną, dziewięciopunktową zaliczkę, wygrywając ją 28:16.

Po zmianie stron w szeregach trenera Mariusza Bacika pojawiła się dekoncentracja, w wyniku czego Opolanie błyskawicznie odrobili straty, a pozostała część meczu była wymianą ciosów i zmian prowadzenia. W końcówce odezwali się strzelcy obu drużyn. Po stronie Niebiesko-czerwonych Szczepanik, Wieczorek i Bogdanowicz, a w składzie Politechniki Kaczmarzyk i Kowalczyk, którzy razili zza łuku. Ostatnie zdanie należało jednak do Bytomian, a konkretnie do Patryka Wieczorka, który trzema celnymi rzutami osobistymi i akcją dwupunktową przypieczętował 7. zwycięstwo Polonii Bytom w tym sezonie.

Poloniście punktowali następująco: Willis 21 (11 zbiórek), Szczepanik 21, Wieczorek 14, Bogdanowicz 14, Piechowicz 7, Chrabota 4, Chorab 4, Jagoda 2, Krakowiak 2

BS Polonia Bytom 89 : 84 AZS Weegree Politechnika Opolska
21:24 | 28:16 | 15:25 | 25:19

W następnej kolejce na Skarpie zobaczymy rywalizację dwóch Polonii, gdyż 18 lutego do Bytomia przyjedzie ta warszawska. Mecz jest zaplanowany na godzinę 20:00.