środa, 08 luty 2023 20:01

Przegrana Polonistów w Wałbrzychu po solidnym spotkaniu

Koszykarze BS Polonii Bytom przegrali wyjazdowe starcie z Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 71:82, w ramach 24. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Wbrew statystykom, układzie w tabeli, meczu na wyjeździe i kilku innym czynnikom wskazującym na korzyść Górnika, Polonia postawiła się gospodarzom. Dotrzymywała im kroku, przez co wynik w pierwszej połowie oscylował w okolicach remisu i byliśmy świadkami aż 13 zmian prowadzenia, a przez ponad 6 minut Niebiesko-czerwoni byli na prowadzeniu.

Druga część gry wyglądała tak, że Wałbrzych, zgodnie z przewidywaniami, uciekał punktowo, przez co na początku IV kwarty osiągnął najwyższe prowadzenie 16 oczkami, a Bytom popisał się wolą walki i kilkoma zrywami, dzięki czemu w połowie ostatniej ćwiartki na tablicy wyników widzieliśmy zaledwie 5 punktową różnicę.

Ostatecznie Górnik pokonał Polonistów 11 oczkami. Widać było znaczną przewagę zwycięzców w strefie podkoszowej, z której zdobyli oni aż 52 punkty. To samo tyczy się rywalizacji na desce, w której mieli o 10 zbiórek więcej (46:36). Podopieczni trenera Mariusza Bacik oddali aż 15 rzutów z gry mniej, a to w dużej mierze w związku z sumą aż 21 strat.

Mimo wszystko, cieszy pokazana determinacja do ostatnich minut, mimo walki z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem i pretendentem do awansu.

Poloniści punktowali następująco: Chrabota 16, Szczepanik 14, Wieczorek 14, Bogdanowicz 11, Piechowicz 6, Jagoda 4, Willis 4, Krakowiak 2.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 82 : 71 BS Polonia Bytom
20:19 | 23:19 | 22:12 | 17:21

W następnej kolejce do Bytomia przyjadą zawodnicy AZS Weegree Politechniki Opolskiej, z którymi gospodarze zmierzą się 11 lutego, o godzinie 18:00 na Skarpie. Informacje o biletach i akredytacjach prasowych dostępne są TUTAJ.