środa, 01 luty 2023 20:36

Zwycięstwo Polonistów nad rezerwami Startu Lublin na Skarpie

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali na własnym parkiecie MKS Start II Lublin wynikiem 80:74 w ramach 23. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Poloniści dopisali spodziewane dwa punkty do swojego konta, jednak ze stylu w jakim to zrobili, raczej nie są zadowoleni i będą chcieli o nim szybko zapomnieć. Wiadomo, że tego typu spotkania, gdzie gra się z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, są sprawdzianem, nie umiejętności koszykarskich, ale utrzymania poziomu koncentracji i zaangażowania. O ile w pierwszej połowie gospodarze zdali ten test pomyślnie, tak z każdą minutą drugiej odsłony można było zauważyć, że w ich szeregi wkrada się rozluźnienie i rozkojarzenie.

Efektem tego była jedynie czteropunktowa przewaga Polonii na nieco ponad 2 minuty do końca spotkania, co sprawiało, że Lublinianie z całych sił uwierzyli, że są w stanie pokusić się o swoje pierwsze zwycięstwo na wyjeździe, a drugie ogółem w sezonie. Na szczęście dla Niebiesko-czerwonych nic takiego się nie wydarzyło i mecz zakończył się po ich myśli, ale muszą oddać rywalowi, że chwila nieuwagi, a mogłoby się to zakończyć niespodzianką w Bytomiu.

Poloniści punktowali następująco: Piechowicz 20, Bogdanowicz 17, Willis 13, Szczepanik 11 (10 zbiórek), Chrabota 10, Jagoda 2, Respondek 2

BS Polonia Bytom 80 : 74 MKS Start II Lublin
23:12 | 25:22 | 15:19 | 17:21

W 24. kolejce BS Polonia Bytom zagra 8 lutego na wyjeździe w Wałbrzychu, gdzie zmierzy się z miejscowym Górnikiem Trans.eu Zamek Książ.