sobota, 28 styczeń 2023 22:47

Polonia przegrywa po "dramatycznej" dogrywce w Krakowie

Koszykarze BS Polonii Bytom ulegli na wyjeździe 76:79 drużynie AZS AGH Kraków w 22. kolejce sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Polonistów, którzy mimo, że nie wypracowali większej przewagi, to kontrolowali spotkanie, tym bardziej, że na przerwę w połowie schodzili z zaliczką 7 oczek. Po zmianie stron podwyższyli prowadzenie do 10 punktów, i gdy wydawało się, że od tego momentu wystarczyłoby utrzymywać tempo i sposób gry, aby wygrać, to do głosu doszli gospodarze.

Ostatnie 4 i pół minuty III kwarty wygrali wynikiem 17-2, dzięki czemu nie tylko dogonili bytomian, ale wypracowali sobie 5 oczek różnicy na swoją korzyść. Ostatnia ćwiartka to wymiana ciosów ze wskazaniem na Niebiesko-czerwonych, co sprawiło, że obie ekipy po raz pierwszy w sezonie były zmuszone do rozegrania dogrywki.

Jej przebieg, to próba ucieczki AGH, jednak bardzo szybko zneutralizowana przez gości. Na niespełna 3 sekundy do końca na tablicy wyników widniał remisowy rezultat 76:76 i wiele wskazywało, że kibice w hali przy Piastowskiej będą świadkami kolejnej dogrywki. Po przerwie na żądanie, ostatnie słowo należało do krakowian, którzy dostarczyli piłkę z autu do swojego rozgrywającego Michała Lisa, a ten oddał jeden z bardziej spektakularnych rzutów za trzy punkty z okolic 7-8 metra od kosza, który przy brzmiącej syrenie końcowej wylądował w siatce, ku uciesze lokalnych fanów. Tym sposobem Polonia musiała uznać wyższość rywala.

Poloniści punktowali następująco: Willis 16 (15 zbiórek), Szczepanik 15, Dąbek 12, Wieczorek 8, Krakowiak 7, Bogdanowicz 6, Jagoda 4, Chorab 4, Chrabota 4

AZS AGH Kraków 79 : 76 BS Polonia Bytom
18:22 | 16:19 | 24:12 | 10:15 | d: 11:8

W następnej kolejce do Bytomia przyjadą rezerwy MKS Startu Lublin, z którymi gospodarze zmierzą się 1 lutego, o godzinie 18:00 na Skarpie. Informacje o biletach i akredytacjach prasowych dostępne są TUTAJ.