piątek, 20 styczeń 2023 11:20

WKK Wrocław rywalem Polonistów w 21. kolejce 1LM

Koszykarze BS Polonii Bytom 21 stycznia podejmą u siebie WKK Wrocław, w ramach 21. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Drużyna z Wrocławia co prawda znajduje się w drugiej części stawki pierwszoligowych zmagań, jednak jej ostatnie mecze, w których pokonała dwie drużyny z samej czołówki tabeli zaplecza ekstraklasy, sugerują, że w obecnej formie przyjedzie na Skarpę w roli faworyta. Po słabszej pierwszej części sezonu, chyba można stwierdzić, że WKK jest na odpowiednim kursie w kierunku postawionego sobie przed startem sezonu celu, którym niewątpliwie jest zakończenie rozgrywek zasadniczych w najlepszej ósemce i walka w fazie play-off.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami we Wrocławiu zobaczyliśmy rezultat 96:62, jednak wynik ten nie odzwierciedlał przebiegu spotkania, a zaważyła na nim ostatnia kwarta, przegrana przez gości 8:33, gdzie do przerwy gospodarze prowadzili zaledwie jednym punktem.

Kluczem Polonii do przeciwstawienia się WKK w sobotnim starciu, będzie powstrzymanie duetu rozgrywający-center, a mianowicie Kiwilsza-Ochońko, który średnio dostarcza swojej drużynie blisko 30 punktów. W składzie Wrocławian znajduje się sześciu zawodników, którzy są w stanie wziąć na siebie ciężar zdobywania punktów. Nasi sobotni goście plasują się obecnie na 13. miejscu w tabeli, z bilansem 9 zwycięstw i 11 porażek. Ich wyjazdowe rezultaty, to 2 wygrane i 7 przegranych.

WKK zdobywa średnio 75,8, a traci 75 punktów. Ich ostatnie wyniki prezentują się następująco:

• WKK Wrocław 71 : 75 Sensation Kotwica Kołobrzeg
  • Dziki Warszawa 95 : 100 WKK Wrocław
  • WKK Wrocław 86 : 69 HydroTruck Radom

BS Polonia Bytom zmierzy się u siebie z WKK Wrocław 21 stycznia o godzinie 15:00, w Hali "na Skarpie" przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5a w Bytomiu. Informacje o biletach dostępne są TUTAJ.