środa, 18 styczeń 2023 21:19

BS Polonia uległa Enea Basketowi Poznań w 20. kolejce 1LM

Koszykarze BS Polonii Bytom przegrali u siebie z Enea Basketem Poznań 70:83, w ramach 20. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1 Ligi Mężczyzn.

Po raz kolejny w grze Polonistów można było zauważyć powtarzający się od kilku spotkań schemat wyrównanej pierwszej połowy, odjazdu punktowego rywala w drugiej połowie, nieudane próby pogoni, aż po kontrolowaną przez przeciwnika końcówkę meczu. Tak też było i tym razem, w starciu Niebiesko-czerwonych z Poznaniakami, choć Ci drudzy próbowali uciec jeszcze przed przerwą, budując 8 oczek przewagi, jednak gospodarze szybko ją zniwelowali. Dzięki temu goście schodzili do szatni z zaledwie jednopunktową zaliczką, a wynik był otwarty, zapowiadając zaciętą walkę w drugiej odsłonie.

Po zmianie stron, Enea Basket podjęła drugą próbę ucieczki, zaliczając run 10-0, po którym przejęła kontrolę nad tym spotkaniem, a podopieczni trenera Mariusza Bacika nie zbliżyli się już bardziej do przyjezdnych na mniej niż 8 punktów, aż do ostatniego gwizdka. Finalnie, zespół z Poznania zwyciężył różnicą 13 oczek i przerwał passę 8 porażek z rzędu, przyprawiając tym samym Polonię o 5. przegraną z kolei na własnym parkiecie.

Poloniści punktowali następująco: Willis 18, Piechowicz 16, Wieczorek 10, Chrabota 9, Jagoda 9, Szczepanik 3, Bogdanowicz 3, Deja 2.

BS Polonia Bytom 70:83 Enea Basket Poznań
19:22 | 23:21 | 14:21 | 14:19

W 21. kolejce bytomianie zmierzą się u siebie z zespołem WKK Wrocław. Ten mecz odbędzie się 21 stycznia o godzinie 15:00, a informacje o biletach i akredytacjach prasowych dostępne są TUTAJ.