sobota, 14 styczeń 2023 23:00

Druga kwarta zadecydowała o porażce Polonistów z Koszalinem

Koszykarze BS Polonii Bytom przegrali domowe spotkanie z MKKS Żak Koszalin wynikiem 86:107, w ramach 19. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Pierwsza kwarta ułożyła się zdecydowanie po myśli Polonistów, którzy agresywną obroną i odważnymi akcjami w ofensywie wypracowali sobie w pewnym momencie nawet 12 punktową przewagę. Bytomscy kibice byli przekonani, że wystarczy kontynuować taką grę, aby kontrolowanie pokusić się o zwycięstwo w tym meczu. Niestety, w drugiej odsłonie zabrakło wszystkiego, co widzieliśmy w poprzedniej ćwiartce. Niefrasobliwość w defensywie i sygnał do ataku, który dał Mateusz Kaszowski po stronie Koszalinian, stosunkowo szybko przywróciły gości do tego spotkania, a nawet pozwoliły im zejść na przerwę z 15 punktową zaliczką.

W drugiej połowie, co prawda gospodarze wrócili na odpowiednie tory swojej gry, jednak MKKS miał już pełną kontrolę nad tym meczem i wymiana "cios za cios" nie pomogła trenerowi Mariuszowi Bacikowi i jego podopiecznym dogonić rywala. W szeregach Niebiesko-czerwonych widać było determinację do samego końca, która przełożyła się na kilka "zrywów", ale najlepszy w tym meczu zawodnik przyjezdnych Jakub Dłoniak kilkukrotnie podcinał im skrzydła, trafiając z dystansu bardzo dotkliwe rzuty. Wspominana dwójka Kaszowski-Dłoniak, zdobyła w tym starciu aż 54 oczka.

Poloniści punktowali następująco: Chrabota 25, Willis 23 (14 zbiórek), Bogdanowicz 14, Dąbek 10, Szczepanik 6, Krakowiak 3, Jagoda 3, Deja 2.

BS Polonia Bytom 86 : 107 MKKS Żak Koszalin
22:13 | 10:34 | 26:28 | 28:32

W 20. kolejce bytomianie zmierzą się u siebie z zespołem Enea Basket Poznań, w ramach 20. kolejki. Ten mecz odbędzie się 18 stycznia o godzinie 19:00, a informacje o biletach i akredytacjach prasowych dostępne są TUTAJ.