niedziela, 08 styczeń 2023 20:52

HydroTruck Radom zbyt silny dla BS Polonii Bytom

Koszykarze BS Polonii Bytom ulegli u siebie drużynie HydroTruck Radom w wynikiem 67:93, w ramach 18. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Mężczyzn.

Drużyna z Radomia, nawet w bez swojego lidera Kaheema Ransoma, pokazała Polonistom o jakie cele bije się w trwającej kampanii. O ile pierwsza połowa i początek 3. kwarty mogły dawać jeszcze nadzieje gospodarzom na nawiązanie kontaktu, tak później kibice na Skarpie byli świadkami bardzo skutecznej obrony zawodników HydroTrucka, która jednocześnie napędzała ich ofensywę. Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć, ani znaleźć sposobu na poukładaną koszykówkę gości.

Wiele do życzenia pozostawia też skuteczność Polonistów, gdyż z gry oddali oni o jeden rzut więcej od Radomian, a jednak różnica w punktowa jest dość spora. Mowa tutaj o 38% z gry Niebiesko-czerwonych, przy blisko 54% podopiecznych trenera Roberta Witki. Wyraźną różnicę można też zauważyć w rywalizacji na deskach, którą Bytom przegrał wynikiem 29:47.

Do plusów po stronie Polonii można zaliczyć liczbę 10 strat, która w stosunku do poprzedniego meczu z Dzikami Warszawa zmniejszyła się o połowę, a także debiut niespełna 17 letniego Franciszka Soińskiego w rozgrywkach pierwszoligowych, jako bytomskiego wychowanka.

Poloniści punktowali następująco: Willis 22, Bogdanowicz 11, Dąbek 10, Wieczorek 8, Chorab 5, Szczepanik 4, Piechowicz 3, Chrabota 2, Jagoda 2

BS Polonia Bytom 67 : 93 HydroTruck Radom
17:25 | 16:18 | 15:24 | 19:26

Kolejne spotkanie w ramach 19. kolejki Suzuki 1. Ligi Mężczyzn bytomscy koszykarze rozegrają już w sobotę 14 stycznia o godzinie 20:00, ponownie w Hali "na Skarpie".