środa, 04 styczeń 2023 20:09

Słaba 2. połowa zadecydowała o porażce Polonii z Dzikami Warszawa

Koszykarze BS Polonii Bytom ulegli Dzikom Warszawa 69:88 w domowym meczu 17. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Podopieczni trenera Mariusza Bacika niestety po raz kolejny pokazali dwa oblicza. W pierwszej połowie walczyli z Dzikami, jak równy z równym, będąc w pewnym momencie nawet na pięciopunktowym prowadzeniu. Było widać w niej pomysł na grę, szeroki wachlarz rozwiązań, odważne akcje ofensywne i komunikację w obronie.

Po zmianie stron warszawiacy wskoczyli na swoje optymalne obroty i z minuty na minutę pokazywali, dlaczego plasują się na najniższym stopniu podium tabeli zaplecza ekstraklasy. Zdecydowanie zacieśnili obronę, utrudniając Polonistom atak pozycyjny, co przełożyło się na wyraźny przestój w ofensywie. Zmusili Niebiesko-czerwonych łącznie aż do 21 strat. Bytomianie nie popisali się również skutecznością z linii rzutów osobistych, osiągając niespełna 60%.

Polonia, przy utrzymaniu poziomu koncentracji i gry z pierwszej połowy, spokojnie mogła pokusić się o zwycięstwo w tym starciu, jednak klasa przeciwnika wzięła tutaj górę.

Poloniści punktowali następująco: Willis 24 (13 zbiórek), Szczepanik 14, Chrabota 6, Bogdanowicz 6, Krakowiak 5, Dąbek 5, Piechowicz 5, Jagoda 4.

BS Polonia Bytom 69 : 88 Dziki Warszawa
20:22 | 20:19 | 13:21 | 16:26

W 18. kolejce, a pierwszej rewanżowej serii spotkań, Polonia podejmie u siebie HydroTruck Radom. Ten mecz odbędzie się 8 stycznia, o godzinie 18:00. Informacje o sprzedaży biletów i akredytacjach prasowych znajdziecie TUTAJ.