niedziela, 04 grudzień 2022 19:40

Dwa oblicza Polonistów w przegranym meczu z Decką Pelplin

Koszykarze BS Polonii Bytom przegrali na wyjeździe 72:83 z Decką Pelplin, w ramach 13. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1 Ligi Mężczyzn.

Ten mecz w wykonaniu Polonistów można podzielić na ich dwa oblicza. W pierwszej połowie przebieg gry był pod ich kontrolą, a debiutujący w Niebiesko-czerwonych barwach Alphonso Willis zdecydowanie dawał sygnał do ataku, ale także zabezpieczał bronioną tablicę, stąd na jego koncie uzbierało się aż 14 zbiórek. W praktyce bytomianie prowadzili przez większość połówki i schodzili na przerwę z siedmiopunktową zaliczką.

Po zmianie stron gracze Decki wyszli podwójnie zmotywowani i bardzo szybko rozpoczęli swój marsz, najpierw odrabiając błyskawicznie straty, a następnie wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. Polonia po przestoju w ofensywie, próbowała usilnie złapać kontakt z rywalem i momentami była już blisko wyrównania, lecz ostatecznie gospodarze nie dali się przełamać, a nawet osiągnęli najwyższą różnicę punktową w całym starciu wraz z końcową syreną.

Z zegarkiem w ręku to Poloniści prowadzili w tym meczu o blisko 40 sekund dłużej, lecz są to tylko statystyki. Skoro już się im przyglądamy, to po naszej stronie zabrakło skuteczności, czy to w próbach zza łuku (5/25), czy też za dwa punkty (22/45). W ogólnym rozrachunku oddaliśmy o 9 rzutów z gry więcej od Pelplinian, a jednak zdobyliśmy o 11 oczek mniej. Co prawda wygraliśmy rywalizację na desce, ale pozwoliliśmy sobie aż na 19 strat.

Momentami był widoczny jeszcze brak zgrania Alphonso z pozostałymi kolegami na boisku, jednak widać potencjał w tym modelu gry, który z pewnością przyniesie pozytywne efekty w jakże ważnej, drugiej części sezonu dla BS Polonii Bytom, w której 12 z 17 spotkań rozegra w Hali "na Skarpie".

Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Willis 24, Szczepanik 11, Jagoda 9, Bogdanowicz 8, Wieczorek 8, Chrabota 6, Chorab 3, Dąbek 2.

Decka Pelplin 83 : 72 BS Polonia Bytom
19:25 | 12:13 | 25:15 | 27:19

Za tydzień, w 14. kolejce spotkań Poloniści udadzą się do Krosna, gdzie 11 grudnia zmierzą się z tamtejszym Miastem Szkła.