niedziela, 27 listopad 2022 19:00

Polonia ulega na wyjeździe SKS Starogard Gdański po solidnym meczu

Koszykarze BS Polonii Bytom przegrała wyjazdowe spotkanie z SKS Starogardem Gdańskim w 12. kolejce sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Jeśli rywalizacja sportowa dopuszcza optymistyczne podejście po porażce, to ten mecz jest dobrym tego przykładem, patrząc z perspektywy podopiecznych trenera Mariusza Bacika. Co prawda musieli uznać wyższość gospodarzy, ale po rozegraniu całkiem dobrego meczu i rywalizacji z drużyną z czołówki jak równy z równym na ich parkiecie. Niebiesko-czerwoni mieli lepsze i gorsze momenty, ale wydaje się, że starcie to mógł ustawić rezultat II kwarty (28:17 dla SKSu), a mimo wszystko na niespełna 4 minuty do końca spotkania, obie ekipy dzieliła różnica jedynie 6 oczek.

Kociewskie Diabły miały niestety swój dzień w próbach zza lini 6,75 metra, bowiem ponad 60% z nich znalazło drogę do kosza (14/23). Polonistom nie pomógł również fakt, że zmusili rywala do popełnienia aż 22 strat, przy 13 swoich błędach w tym aspekcie. Starogardzianie nadrobili natomiast w ilości asyst, których zaliczyli aż 25, o 10 więcej niż bytomianie. Kwestią jeszcze bardziej wyrównanej końcówki były tak naprawdę 2-3 skuteczne akcje więcej po stronie Niebiesko-czerwonych lub bardziej efektywne zachowanie w obronie.

Cieszy fakt, że aż pięciu zawodników Polonii zaliczyło dwucyfrową zdobycz punktową, a także 9 z 10 graczy dołożyło swoje cegiełki. W obliczu braku kontuzjowanego kapitana Marka Piechowicza, ich gra wyglądała bardzo obiecująco i napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami, bo po raz kolejny przeciwstawili się teoretycznie silniejszemu rywalowi, który do ostatnich minut obawiał się o końcowy rezultat.

Poloniści punktowali następująco: Szczepanik 16, Bogdanowicz 15, Chrabota 14, Dąbek 14, Deja 10, Chorab 8, Wieczorek 5, Jagoda 5

SKS Starogard Gdański 97:87 BS Polonia Bytom
26:25 | 28:17 | 23:24 | 20:21

W ramach 13. kolejki BS Polonia Bytom ponownie pojedzie do województwa Pomorskiego, gdzie zmierzy się 4 grudnia z Decką Pelplin.