środa, 16 listopad 2022 16:46

Porażka BS Polonii Bytom z Turowem Zgorzelec

Koszykarze BS Polonii Bytom przegrali z PGE Turowem Zgorzelec wynikiem 80:97 w ramach 10. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Przebieg meczu był bardzo podobny do kilku rozegranych już w tym sezonie spotkań. Wyrównana pierwsza połowa, dająca nadzieje zaciętą walkę do ostatnich minut o zwycięstwo, po czym po zmianie stron przeciwnicy Polonistów stopniowo powiększający swoją przewagę. Pomimo kilku zrywów podopiecznych trenera Mariusza Bacika, które redukowały stratę nawet do 4 oczek różnicy na niespełna 7 minut do końca spotkania, ostatecznie gospodarze obronili własny parkiet z siedemnastopunktowym zapasem.

Najbardziej podcinające skrzydła były cztery celne rzuty trzypunktowe w czterech kolejnych akcjach gospodarzy. Przestój w ofensywie i zbyt łatwo tracone punkty były głównym czynnikiem 9. porażki Polonii w trwających rozgrywkach. Przyczyniła się do tego również przegrana rywalizacja na desce (30:39) i 14 popełnionych strat. Trafiliśmy również jedynie 5 z 20 prób zza łuku, jednak rywale mieli zaledwie jedną celną trójkę więcej, a jednak bardzo zbliżyli się do granicy 100 punktów.

Poloniści punktowali następująco: Charbota 19, Szczepanik 17, Dąbek 16, Deja 9, Bogdanowicz 8, Jagoda 6, Krakowiak 2, Piechowicz 2, Wieczorek 1.

PGE Turów Zgorzelec 97:80 BS Polonia Bytom
20:19 | 26:21 | 30:25 | 21:15

W następnym meczu, w 11. kolejce sezonu Poloniści podejmą we własnej hali "na Skarpie" GKS Tychy 19 listopada, o godzinie 18:00. Trwa przedsprzedaż biletów na to spotkanie, a więcej informacji znajdziecie TUTAJ.