środa, 02 listopad 2022 21:40

Górnik Wałbrzych lepszy od BS Polonii Bytom na Skarpie

Koszykarze BS Polonii Bytom przegrali 65:85 z Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych w ramach 7. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Mecz od początku nie układał się po myśli Polonistów. Górnik wyszedł na prowadzenie i utrzymywał bezpieczną przewagę nad gospodarzami, wykazując się zdecydowanie większą walecznością i determinacją w grze. Pierwsza połowa stała jednak pod znakiem defensywy, ale również i nieskuteczności po obu stronach, gdyż w trakcie długiej przerwy na tablicy wyników widniał dość niski rezultat 25:37 dla gości.

Po zmianie stron podopieczni trenera Mariusza Bacika wyszli z szatni ze zdwojoną wolą walki i wręcz rzucali się po parkiecie za każdą piłką. Zmienili też sposób obrony na strefowy, dzięki czemu zniwelowali stratę do zaledwie 4 oczek. Wtedy trener Górnika Wałbrzych Marcin Radomski poprosił o czas dla swojej drużyny i poukładał wszystko w jej nieco zaskoczonych postawą bytomian szeregach.

Od tamtego momentu wałbrzyszanie powoli, ale skutecznie uciekali z wynikiem gospodarzom. Z poziomu parkietu nie wyglądało to tak drastycznie, ale goście zdobyli w ostatniej kwarcie aż 35 punktów, przez co poprawili nieco ofensywny obraz swojej gry i przypieczętowali ostatecznie zwycięstwo nad Polonią na Skarpie.

Poloniści punktowali następująco: Chrabota 19, Piechowicz 17, Dąbek 13, Wieczorek 4, Zygmunciak 3, Krakowiak 3, Szczepanik 2, Jagoda 2, Chorab 2

BS Polonia Bytom 65: 85 Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych
13:23 | 12:14 | 16:13 | 24:35

W ramach 8. kolejki na zapleczu ekstraklasy 6 listopada koszykarze BS Polonii Bytom udadzą się do Opola, gdzie o godzinie 18:00 zmierzą się z tamtejszą AZS Weegree Politechniką.