sobota, 13 sierpień 2022 12:40

Sparingowa porażka Polonistów z GKS Tychy

Koszykarska BS Polonia Bytom ulegli drużynie GKS Tychy 83:92 w pierwszej grze kontrolnej przed sezonem 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Po dwóch tygodniach intensywnej pracy na treningach Poloniści stanęli przed pierwszym sprawdzianem, którego założeniem było przetestowanie swojej gry na "obcym" organizmie, którym był GKS Tychy, czyli uczestnik fazy play-off z poprzedniego sezonu. Wymiar obserwacji pod kątem taktycznym był tutaj dużo bardziej istotny, niż końcowy wynik na tablicy świetlnej.

Mecz był bardzo wyrównany, gdyż raz jedna, a raz druga ekipa wysuwała się na kilku punktowe prowadzenie. W połowie III kwarty mogło się wydawać, że podopieczni Mariusza Bacika mogą mieć już to spotkanie pod kontrolą, budując przewagę w postaci 9 oczek, jednak Tyszanie zdołali odrobić tę stratę przed zakończeniem tej części gry.

W ostatniej odsłonie widać było, że w szeregach Niebiesko-czerwonych objawiają się trudy wytężonych wysiłków okresu przygotowawczego i musieli uznać wyższość rywala, który trafił kilka kluczowych prób zza łuku.

BS Polonia Bytom 83:92 GKS Tychy
(22:20, 23:22, 20:22, 18:28)

Poloniści punktowali następująco: Bogdanowicz 16, Dąbek 11, Sadło 10, Szczepanik 9, Respondek 8, Zygmunciak 6, Piechowicz 6, Wieczorek 5, Deja 4, Chrabota 4, Krakowiak 2, Jagoda 2, Chorab 0.

Sztabowi szkoleniowemu BS Polonii Bytom ten mecz kontrolny dostarczył sporo materiału do analizy, a wnioski przełożą się na pracę w nadchodzących tygodniach. Następny sparing rozegramy u siebie z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 26 sierpnia.