środa, 18 maj 2022 19:10

Poloniści wykonali pierwszy krok w walce z Katowicami o awans

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali u siebie AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 90:77, i prowadzą 1:0 w serii do dwóch zwycięstw o awans do pierwszej ligi!

Tak jak widać było w półfinałowej rywalizacji z Enea Basket Poznań, że Niebiesko-czerwonym "czegoś" brakuje, to w pierwszym starciu o 3. miejsce play-off 2LM 2021/22 pokazali, że nieprzypadkowo znajdują się w tym miejscu i walczą o najwyższe cele. Determinacja i wola walki pozwoliły im bardzo dobrze rozpocząć mecz i wyjść na prowadzenie 17:6 w I kwarcie.

Jak się później okazało, ta zaliczka wystarczyła, aby spokojnie kontrolować resztę starcia. Przewaga zmniejszyła się w pewnym momencie do 6 oczek, jednak po czasie wziętym przez trenera Mariusza Bacika, wszystko wróciło do normy i na długą przerwę jego podopieczni schodzili z 13 punktowym zapasem.

W drugiej połowie Poloniści kontrolowali przebieg spotkania, poniekąd oszczędzając siły na rewanżowe spotkanie w Katowicach, stąd różnica na tablicy wyników zmniejszyła się do 13 punktów. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo i wykonany pierwszy krok w walce o ostatnią przepustkę na zaplecze ekstraklasy!

Polonia punktowała następująco: Bogdanowicz 17, Dąbek 14, Jagoda 12 (13 zbiórek), Deja 11, Piechowicz 11, Jurczyński 11, Dusiło 7, Respondek 6, Podulka 1.

BS Polonia Bytom 90:77 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice
(22:16, 26:19, 27:12, 15:30)

Drugi mecz tej serii odbędzie się w hali AZS Katowice 21 maja, o godzinie 18:00. Zwycięstwo Polonii oznacza awans, a porażka decydujący, trzeci mecz, który odbędzie się 25 maja, ponownie w Bytomiu.