niedziela, 08 maj 2022 15:52

Marek Piechowicz: Poznań był w naszym zasięgu

Poloniści 7 maja, po raz pierwszy w tym sezonie, musieli uznać wyższość rywala na własnym parkiecie. Po raz drugi w półfinale play-off 2021/22 II Ligi Koszykówki Mężczyzn lepsza okazała się drużyna Enea Basket Poznań, pokonując gospodarzy wynikiem 63:82. Wnioskami i swoimi przemyśleniami podzielił się z nami Marek Piechowicz, autor 20 punktów i 11 zbiórek.

"Bardzo żałujemy całej serii z Poznaniem, który uważam, że był jak najbardziej w naszym zasięgu. Niestety wyglądaliśmy słabo fizycznie w obu meczach i może jest to powód gorszej skuteczności oraz wielu strat, jakie popełniliśmy w tym meczu. Borykamy się również z brakami kadrowymi w naszych szeregach spowodowanymi kontuzjami. Jak na złość przytrafia się nam to w najważniejszym momencie całego sezonu. Pomimo to, mamy jeszcze drugą szansę na awans do pierwszej ligi, a mianowicie rywalizacja z Katowicami. Do meczu pozostało około 10 dni i zrobimy wszystko, aby jak najlepiej się do niego przygotować. Wielkie podziękowania i słowa uznania należą się naszym kibicom, którzy bez względu na wynik, byli z nami do ostatniej sekundy, a po meczu dodali nam otuchy. Obiecujemy, że będziemy walczyć do końca."

Przed drużyną trenera Mariusza Bacika walka z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice o najniższy stopień podium 2LM, z którego również można zapewnić sobie przepustkę na zaplecze ekstraklasy. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 18 maja na Skarpie!