niedziela, 01 maj 2022 14:25

Tomasz Deja: nie powiedzieliśmy ostatniego słowa

Poloniści pod wodzą trenera Mariusza Bacika przegrali pierwsze spotkanie półfinałowe play-off 2021/22 II Ligi Mężczyzn z Enea Basket Poznań 91:76. Był to dla nich trudny mecz, gdyż walczyli nie tylko z rywalami, ale i z trudami napiętego terminarza ostatnich dni. Tę kwestię szerzej opisał nasz środkowy Tomasz Deja, autor 6 punktów i 6 zbiórek.

"Wczorajszy mecz okazał się dla nas bardzo trudny. Różnił się od rozegranych przez nas dotychczas spotkań. W tym meczu nie byliśmy sobą na boisku, nie graliśmy na miarę własnych możliwości. Nic się nie zmieniło w kwestii naszej determinacji i woli zwycięstwa, jednak duża częstotliwość spotkań w krótkim czasie, w tym ostatnie, niezwykle trudne środowe starcie, odcisnęły silne piętno na naszej formie. Pokłosiem tego stanu była wczorajsza, niższa niż zwykle skuteczność zarówno w ataku, jak i w obronie. Trzeba podkreślić, że łatwych meczów w fazie play-off nie ma i nie będzie. Jedna porażka niczego nie przesądza. Gra toczy się do dwóch zwycięstw, a my nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Teraz zagramy na własnym terenie i mamy tydzień czasu na regenerację oraz wyciągnięcie wniosków. Oba zespoły będą miały tyle samo czasu na odpoczynek i wygra lepszy. Jestem przekonany, że wspólnie z naszymi kibicami pokonamy zespół z Poznania, tak jak to miało miejsce na ostatnim meczu z Łodzią, kiedy to w kluczowym momencie dodali nam skrzydeł. Dziękuję Wam - naszym wiernym kibicom za ogromne wsparcie, również w czasie meczów wyjazdowych. Widzimy się w najbliższą sobotę!"

Mecz rewanżowy, na który już teraz zapraszamy, odbędzie się w sobotę 7 maja na Skarpie, jak zwykle o godzinie 18:00. Przedsprzedaż biletów ruszy w środę 4 maja!