sobota, 30 kwiecień 2022 22:02

Basket Poznań lepszy u siebie od Polonii Bytom

Koszykarze BS Polonii Bytom przegrali pierwsze, wyjazdowe spotkanie półfinałowe z Enea Basket Poznań, wynikiem 91:76. Rewanż za tydzień na Skarpie.

Po wyczerpującej batalii, ostatecznie wygranej z ŁKS Coolpack Łódź, Poloniści mieli zaledwie jeden dzień odpoczynku. Wiadomym było, że na wyjazd do Poznania nie udadzą się w pełni zregenerowani i wypoczęci, jednak świadomi byli konsekwencji rywalizacji z Łodzianami. Z racji, iż Basket Poznań odniósł mniej porażek w sezonie zasadniczym, to posiada przewagę parkietu, a więc półfinałowe zmagania do dwóch zwycięstw rozpoczęły się w stolicy Wielkopolski 30 kwietnia.

Mecz rozpoczął się idealnie, bo już po dwóch minutach podopieczni trenera Mariusza Bacika prowadzili 6:0, a szkoleniowiec drużyny przeciwnej bardzo szybko poprosił i przerwę na żądanie. W jej trakcie gospodarze poukładali swoją defensywę, a później byli zdecydowanie skuteczniejsi w ofensywie, przez co pierwszą kwartę Polonia przegrała 13:22. Druga odsłona była nieco bardziej wyrównana, lecz wciąż ze wskazaniem na Poznań, który na przerwę schodził z 11 punktową zaliczką.

W III kwarcie, jak to zwykle bywa w wykonaniu Niebiesko-czerwonych, zobaczyliśmy lepszy okres ich gry i zniwelowanie straty do 5 oczek. Poznaniacy nie pozostali jednak dłużni i zdołali zremisować tę ćwiartkę. Oznaczało to, że Polonia ma tylko 10 minut na odrobienie 11 punktów straty i powalczenie o korzystne otwarcie tej serii. To się niestety nie udało, ponieważ Bytomianie do końca nie potrafili odnaleźć swojego rytmu gry. Ostatecznie ulegli Enei Basket 91:76.

Niewątpliwie był to jeden z gorszych meczów BS Polonii w obecnym sezonie 2021/22, a świadczyć o tym może zaledwie 20% skuteczność rzutów za trzy punkty i aż 18 strat. W naszych szeregach dwoił się i troił Marek Piechowicz, który zdobył z 31 punktami i 15 zbiórkami zanotował double-double.

Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Piechowicz 31 (15 zbiórek), Jurczyński 11, Dąbek 10 (7 asyst), Bogdanowicz 8 (6 asyst), Deja 6 (6 zbiórek), Salamonik 6, Respondek 2, Jagoda 2.

Enea Basket Poznań 91:76 BS Polonia Bytom
(22:13, 18:16, 24:24, 27:23)

Enea Basket Poznań prowadzi w bezpośredniej rywalizacji o awans na zaplecze ekstraklasy, jednak Poloniści nie powiedzieli jednak ostatniego słowa i zrobią wszystko, aby udowodnić to we własnej hali na Skarpie już 7 maja, w obecności bytomskich kibiców. Ewentualne decydujące starcie będzie miało miejsce 11 maja, ponownie w Poznaniu.