wtorek, 26 kwiecień 2022 08:22

BS Polonia Bytom kontra ŁKS Łódź - walka o półfinał play-off 2LM!

Koszykarze BS Polonii Bytom 27 kwietnia podejmą ponownie ŁKS Coolpack Łódź, w meczu decydującym o awansie do półfinału play-off sezonu 2021/22 2. Ligi Mężczyzn.

Polonia kontra ŁKS po raz trzeci! Można powiedzieć, że obie ekipy znają się już na wylot i teoretycznie nie powinny się już niczym zaskoczyć. W praktyce jest to jednak zapewne "wyścig zbrojeń" i sztaby szkoleniowe intensywnie pracują nad nowymi rozwiązaniami taktycznymi. Stawka meczu jest niebotycznie wysoka, a margines błędu odwrotnie do niej proporcjonalny.

W tej rywalizacji widać, że bezpośrednie przełożenie na grę na boisku ma atut własnego parkietu. Polonia zagrała na swoich optymalnych obrotach w Bytomiu, wygrywając 94:73, a w Łodzi czegoś jej zabrakło i nieznacznie uległa ŁKSowi 83:89, przy czym losy tego spotkania nie były rozstrzygnięte aż do ostatnich jego minut i w końcówce czwartej kwarty wydarzyć się mogło dosłownie wszystko.

Podopieczni trenera Mariusza Bacika ciężko pracowali przez całą zasadniczą część sezonu po to, aby w takiej właśnie konfrontacji w play-offach mieć przewagę parkietu, w postaci twierdzy Hali na Skarpie, wypełnionej niezawodnymi kibicami. Potwierdziło się to w poprzednią środę 20 kwietnia, kiedy to na pierwszy, wygrany mecz z ŁKSem przyszło blisko 900 osób.

Atmosfera wokół tego ćwierćfinału jest tak gorąca i napięta (z wielu przyczyn), że 27 kwietnia prawdopodobnie będziemy świadkami kompletu publiczności, na co Poloniści bardzo liczą. Widząc setki kibiców na trybunach, o ich dodatkową motywację nikt nie musi się obawiać. Pewnym jest, że zostawią serce na parkiecie i zrobią wszystko, aby kontynuować to, co zaczęli 25 września, inaugurując sezon 2021/22 w drodze po jasno określony cel. Walczymy o półfinał!