piątek, 22 kwiecień 2022 09:49

Poloniści stoczą w Łodzi walkę o półfinał play-off 2. Ligi

Koszykarze BS Polonii Bytom 23 kwietnia zmierzą się na wyjeździe z ŁKSem Coolpack Łódź w drugim meczu ćwierćfinałowym fazy play-off 2LM. Stawką będzie awans do najlepszej czwórki rozgrywek.

Tak blisko, a jednocześnie tak daleko... w ten sposób można określić sytuację Polonistów przed rewanżem z Łodzią. Blisko, ponieważ wystarczy wygrać z ŁKSem, co udowodnili, że potrafią, a daleko, gdyż na wyjeździe będzie to o wiele bardziej wymagające starcie. Nasi rywale we własnej hali z pewnością będą czuć się o wiele pewniej, a mając przysłowiowy nóż na gardle, bo porażka oznacza dla nich zakończenie sezonu, nie będą mieli nic do stracenia. Ich czołowi zawodnicy, których udało się Niebiesko-czerwonym zneutralizować na Skarpie, bez wątpienia będą chcieli się zrehabilitować przed swoją publicznością.

Obie drużyny się już znają, więc rozwiązania taktyczne i próby antycypacji boiskowych będą jeszcze bardziej wyszukane, niż można było zakładać przed pierwszym meczem. Poloniści grają o zamknięcie tej serii wynikiem 2:0 i awans do półfinału, który oznacza podwójną szansę na wywalczenie awansu, natomiast ŁKS walczy o przedłużenie swoich nadziei i doprowadzenie do decydującego, trzeciego meczu, który ewentualnie miałby się odbyć 27 kwietnia na Skarpie.

Drugi mecz ćwierćfinałowy play-off 2LM 2021/22 pomiędzy ŁKS Coolpack Łódź a BS Polonią Bytom odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 17:30 w Zatoce Sportu, w Łodzi przy ulicy Politechniki 10. Transmisja internetowa odbędzie się TUTAJ.