niedziela, 10 kwiecień 2022 14:02

Szymon Daszke: wynik końcowy nie oddaje przebiegu tego spotkania

BS Polonia Bytom przypieczętowała swój awans do III rundy drugim zwycięstwem nad MKK Sklep Polski Gniezno, wynikiem 58:84. To kolejny, ważny krok w przód po szczeblach drabinki play-off II Ligi Mężczyzn w sezonie 2021/22. To starcie nie było jednak dla podopiecznych trenera Mariusza Bacika takie proste, jak mogłoby się wydawać, patrząc na końcowy rezultat. W kilku słowach podsumował to nasz rozgrywający Szymon Daszke, który zdobył 16 punktów w tym spotkaniu.

Środowy mecz z drużyną z Gniezna nie należał do najłatwiejszych, a wynik końcowy nie oddaje przebiegu całego starcia . W pierwszej połowie przeciwnik pokazał nam swoje chęci odwrócenia losów II rundy i zacięcie grał do ostatniej minuty. Gnieźnianie trafiali to, co powinni trafić, a my mimo mnóstwa otwartych pozycji nie byliśmy skuteczni, co pokazują statystyki. Po dobrym zakończeniu pierwszej połowy i zniwelowaniu straty sześciopunktowej, wyszliśmy bojowo nastawieni na drugą część spotkania. Bardzo dobrze graliśmy w defensywie i dzięki temu atak sam się napędzał. Z minuty na minutę powiększaliśmy przewagę i przejmowaliśmy kontrolę. Nasi wysocy nie pozostawili złudzeń i zdominowali deskę zbierając aż 64 piłki. Myślę, że nasza gra w najważniejszej części sezonu z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, co może napawać optymizmem przed zbliżającym się ćwierćfinałem.

We wspomnianym przez Szymona ćwierćfinale Polonia zagra z ŁKSem Coolpack Łódź, który w II rundzie pewnie pokonał BS Swiss Krono Żary 2:0. Walka o półfinał 2LM rozpocznie się w Bytomiu 20 kwietnia.