środa, 06 kwiecień 2022 18:45

Polonia lepsza od Gniezna w pierwszym meczu II rundy play-off

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali MKK Sklep Polski Gniezno w pierwszym meczu II rundy fazy play-off, wynikiem 89:68, i prowadzą 1:0 w rywalizacji do dwóch zwycięstw.

To był mecz play-off z prawdziwego zdarzenia. Emocje od pierwszej do ostatniej minuty, gorąca atmosfera na trybunach, agresywna walka na parkiecie i szczypta kontrowersji po decyzjach sędziowskich. To wszystko złożyło się na prawdopodobnie najlepsze widowisko na Skarpie w trwającym sezonie. Najlepsze, bo zwieńczone zwycięstwem Polonistów. Mieli oni jednak dobre, jak i słabsze momenty. Na plus należy zaliczyć I i III kwartę, II pozostawiła trochę do życzenia, a ostatnia była remisowa.

Na początku wszystko układało się po myśli Polonistów, którzy wygrali pierwszą kwartę 23:11. W II kwarcie goście zaliczyli swoją najlepszą serią ośmiu punktów zdobytych z rzędu, co pokazało, że nie dają za wygraną, a schodząc na przerwę mieli już tylko 4 oczka straty. Po zmianie stron to Poloniści przejęli inicjatywę, głównie za sprawą celnych rzutów "za trzy", w których jak ryba w wodzie czuł się nasz strzelec Paweł Jurczyński. W całym meczu trafiał co drugi swój rzut, a łącznie skompletował aż 8 celnych na 15 prób! W czwartej odsłonie gra była nieco szarpana, ale toczyła się pod kontrolą gospodarzy, aż do końcowego gwizdka, który oznaczał zwycięstwo Polonii Bytom.

Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Jurczyński 24, Salamonik 13, Daszke 11, Bogdanowicz 11, Piechowicz 8, Jagoda 6, Respondek 5, Dąbek 5, Deja 4, Dusiło 2.

BS Polonia Bytom 89:68 MKK Sklep Polski Gniezno
(23:11, 16:25, 31:13, 19:19)

Podopiecznych Mariusza Bacika czeka teraz rewanż w Gnieźnie, który odbędzie się 9 kwietnia, o godzinie 14:00. Ponowne zwycięstwo będzie oznaczać awans do ćwierćfinału, a porażka trzeci mecz 13 kwietnia w Bytomiu.