wtorek, 05 kwiecień 2022 09:40

MKK Gniezno na drodze Polonistów do ćwierćfinału play-off

Koszykarze BS Polonii Bytom 6 kwietnia podejmą u siebie MKK Sklep Polski Gniezno w pierwszym meczu II rundy play-off 2. Ligi Mężczyzn w sezonie 2021/22.

W stawce rywalizacji o awans na zaplecze ekstraklasy pozostało już tylko 16 najlepszych drużyn z 61 rozpoczynających we wrześniu 2021 roku trwające rozgrywki. Do Bytomia, z okazji pierwszego starcia II rundy fazy pucharowej, przyjedzie MKK Sklep Polski Gniezno. Jest to zespół, który zajął 4. miejsce w tabeli grupy A, z bilansem 18 zwycięstw i 8 porażek, co przełożyło się na 44 punkty.

Gnieźnianie zdecydowanie lepiej radzą sobie na własnym parkiecie niż na wyjeździe. U siebie zanotowali 11 wygranych i tylko 2 porażki, natomiast jako goście zwyciężali siedmiokrotnie, przy 6 przegranych. Statystycznie zdobywają blisko 82, a tracą niemal 76 punktów. Ich skuteczność rzutów za dwa punkty to 48,3%, a za trzy punkty 31,6%. Najwięcej punktów w jednym meczu zdobyli w wygranym starciu z Treflem II Sopot, w którym padł wynik 101:75. W I rundzie, po dogrywce w drugim spotkaniu, pokonali MKK Szkołę Gortata Pyrę Poznań.

Nasi środowi rywale mogą pochwalić bardzo solidnymi liczbami w zbiórkach. Statystycznie notują ich 45 co mecz, a ta wartość rozkłada się na 13 desek w ataku i 32 w obronie. Szerszą analizę przeciwnika, którą wykonał Adam Bączyński, można przeczytać TUTAJ.

Podopieczni trenera Mariusza Bacika będą chcieli jak najlepiej rozpocząć tę serię w II rundzie, przed meczem wyjazdowym w Gnieźnie. Aby to osiągnąć z pewnością przyda im się wsparcie niezawodnych kibiców Polonii, których serdecznie zapraszamy 6 kwietnia na Skarpę, na godzinę 18:00!