sobota, 02 kwiecień 2022 19:06

Poloniści awansują do II rundy play-off pokonując dwukrotnie Przemyśl

Koszykarze BS Polonii Bytom wygrali drugi mecz I rundy play-off przeciwko Niedźwiadkom Chemart Przemyśl, wynikiem 102:66 i zapewnili sobie udział w kolejnej fazie.

Podopieczni Mariusza Bacika rozpoczęli to spotkanie na Skarpie trochę niemrawo, a może to Przemyśl wydawał się być w dyspozycji z III kwarty pierwszego meczu, ponieważ po 4 minutach na tablicy widniał wynik 2:10 dla Niedźwiadków. Ta sytuacja nie trwała jednak zbyt długo, bo po kolejnych 240 sekundach gospodarze prowadzili już 24 do 11 i na dobre odzyskali kontrolę nad przebiegiem tego starcia. Pierwsza kwarta finalnie zakończyła się rezultatem 32:16.

Pozostałe odsłony w wykonaniu Polonistów wyglądały tak, jak do tego przyzwyczaili nas w zasadniczej części sezonu. Ich przewaga z każdą minutą się powiększała, a trener rotował składem tak, że każdy z zawodników meczowej kadry mógł pojawić się na parkiecie. W pełni skorzystał z tego nasz młodzieżowiec Paweł Respondek, który zachwycał bytomską publiczność swoimi zagraniami, po których zgromadził 16 punktów i 5 asyst. To jego najlepszy występ w seniorskiej karierze.

Finalnie Bytomianie zwyciężyli różnicą 36 punktów. Dodatkowo zdominowali rywalizację na desce w stosunku 53:28, zmusili rywali do 20 strat, a także zanotowali drużynowo aż 35 asyst. Skończyli również to spotkanie z bardzo solidną ponad 40% skutecznością rzutów za trzy punkty. Było to 17. wygrana w sezonie z przekroczoną granicą 100 oczek.

Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Respondek 16 (5 asyst), Daszke 14 Bogdanowicz 13 (5 zbiórek, 4 przechwyty), Piechowicz 11, Jurczyński 11 (8 asyst), Dusiło 10 (6 zbiórek), Jagoda 9 (6 zbiórek), Salamonik 8 (5 zbiórek), Dąbek 6, Deja 4 (6 zbiórek).

BS Polonia Bytom 102:66 Niedźwiadki Chemart Przemyśl
(32:16, 25:21, 29:15, 16:14)

Tym oto sposobem koszykarska BS Polonia Bytom wywalczyła awans do II rundy fazy play-off, w której już 6 kwietnia na Skarpie zmierzy się z wygranym konfrontacji MKK Sklep Polski Gniezno z MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań. To starcie w Wielkopolsce odbędzie się 3 kwietnia. W pierwszym meczu triumfowało Gniezno, wynikiem 94:87.