piątek, 01 kwiecień 2022 06:19

BS Polonia Bytom otwiera sekcję bobslejową!

Po olbrzymim sukcesie związanym z zakończonym nie tak dawno sezonem zimowym w wykonaniu naszych hokeistek oraz hokeistów, rozwijająca się Spółka Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o. powołała do życia kolejną sekcję sportową. Od dziś w rodzinie Bytomskiego Sportu możemy przywitać naszą nową męską sekcję bobslejową! Tym samym nasze miasto urasta do mekki sportów zimowych, gdyż Urząd Miasta Bytom poinformował niedawno o planach budowy skoczni narciarskiej w bytomskich Dolomitach.

Starania o powołanie do życia kolejnej sekcji sportowej rozpoczęły się już na początku 2022 roku. Wraz z końcem marca nasz klub został oficjalnie zatwierdzony w spisie Polskiego Związku Bobslejowego. W związku z tym, że nabory do kadry nowej dyscypliny w Bytomiu dopiero się zaczną, to w kwietniu na najbliższej akademickiej olimpiadzie bobslejowej o puchar burmistrza gminy Cyców wystąpią przedstawiciele pozostałych drużyn Polonii.

Poloniści swoje zmagania rozpoczną w składzie: Marcin Salamonik (koszykówka), Dawid Krzemień (piłka nożna) oraz Adam Faska (hokej). Sternikami będą na przemian: Jerzy Szpernalowski (kierownik drużyny piłkarskiej) lub Mariusz Bacik. Zarówno koszykarze, piłkarze jak i hokeiści będą musieli pogodzić przygotowania ze swoimi rozgrywkami ligowymi.

Wiemy, że przed nami koszykarskie play-offy, jednak wraz z trenerem Bacikiem jesteśmy wielkimi fanami sportów zimowych i nie mogliśmy odmówić wsparcia naszemu klubowi, w tej jakże interesującej inicjatywie. Bez obaw... myślę, że nie będzie problemu z pogodzeniem zawodów bobsjelowych z walką o awans do 1. ligi. Zdążymy wszędzie, choćbyśmy mieli dojechać z Cycowa na nasz mecz na płozach polonijnego boba - komentuje Macin Salamonik.

W lipcu zaplanowano oficjalną prezentację boba (pojazdu bobsleistów) Polonii Bytom a treningi nowa sekcja będzie odbywała na nowym lodowisku przy ul. Pułaskiego. Wspierajcie naszą drużynę podczas pierwszych ślizgów w drugiej części 2022 roku!

Artykuł zawiera treści humorystyczne. Czytaj z uśmiechem. Udanego prima aprilis!