środa, 30 marzec 2022 23:42

Poloniści lepsi od Niedźwiadków na rozpoczęcie fazy play-off

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali na wyjeździe Niedźwiadki Chemart Przemyśl w pierwszym meczu I rundy play-off sezonu 2021/22 II Ligi Mężczyzn, wynikiem 84:77.

Poloniści byli świadomi, że to nie będzie takie samo spotkanie jak poprzednie dwa z tym przeciwnikiem w sezonie zasadniczym, a przebieg meczu to potwierdził. W pierwszej połowie wydawało się, że podopieczni trenera Mariusza Bacika mają wszystko pod kontrolą, momentami miewając nieznaczne problemy w egzekucji ofensywy. Stąd też zaliczka 42:30 po dwóch kwartach.

Na drugą połówkę, poniekąd z przysłowiowym "nożem na gardle", bardziej zmotywowani wyszli gospodarze, którzy zniwelowali niemal w całości naszą przewagę i wszystko musiało się rozstrzygnąć w ostatniej odsłonie. Końcówka była bardzo nerwowa, gdyż Niedźwiadki uwierzyły, że są w stanie tego wieczoru sprawić niespodziankę. Niebiesko-czerwoni musieli w pewnym momencie odrabiać czteropunktową stratę. Finalnie, dzięki spokoju doświadczenia i zimnej krwi wrócili na prowadzenie i udało im się doprowadzić to starcie do końca z korzystnym wynikiem.

W ataku dwoił się i troił Marek Piechowicz, który wykorzystywał bezlitośnie przewagę swoich warunków fizycznych, trafiając 12 na 14 prób z gry. Ten mecz jedynie umocnił wszystkich w przekonaniu, że faza play-off to całkiem inna rywalizacja niż w zasadniczej części sezonu i próżno mieć nadzieję na łatwe i bezproblemowe zwycięstwa z trzycyfrową zdobyczą punktową. Ten etap rozgrywek rządzi się własnymi prawami i o każde zwycięstwo trzeba będzie walczyć na więcej niż 100%.

Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Piechowicz 26 (9 zbiórek), Jurczyński 18, Bogdanowicz 12, Daszke 7, Jagoda 6, Dąbek 5, Deja 5, Salamonik 3, Dusiło 2.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl 77:84 BS Polonia Bytom
(12:19, 18:23, 28:17, 25:19)

W ten oto sposób Poloniści udanie zainaugurowali część pucharową tego sezonu i wypracowali sobie siedmiopunktową zaliczkę przed rewanżem z Przemyślem 2 kwietnia na Skarpie, gdzie już teraz zapraszamy naszych kibiców na o godzinie 18:00. Przypomnijmy, że do następnego etapu awansuje drużyna, która w tym dwumeczu zdobędzie więcej punktów.