wtorek, 29 marzec 2022 08:54

Wyjazd do Przemyśla na inaugurację play-off

W pierwszym meczu I rundy fazy play-off sezonu 2021/22 II Ligi Koszykówki Mężczyzn, BS Polonia Bytom zmierzy się na wyjeździe z Niedźwiadkami Chemart Przemyśl. Ten mecz odbędzie się w środę 30 marca, o godzinie 19:00.

Poloniści, jako lider grupy C po rundzie zasadniczej, zainaugurują swój udział w kolejnym etapie sezonu w Przemyślu. Podejmą tam miejscowe Niedźwiadki, czyli drużynę sklasyfikowaną na ósmym miejscu naszej tabeli, z bilansem 18 wygranych i 12 porażek. Do tej pory mierzyli się z nimi dwukrotnie i dwukrotnie zwyciężyli, najpierw u siebie 91:54, a później na wyjeździe wynikiem 131:87.

Tymi wynikami nie należy się jednak sugerować, gdyż faza pucharowa rządzi się własnymi prawami, a przemyska ziemia nie jest, nie była i nie będzie dla nikogo łatwym terenem. Przekonał się o tym całkiem niedawno zespół z Katowic, który po pokonaniu Bytomian 16 marca, już 19 marca przegrał w Przemyślu różnicą 14 punktów. Z drugiej strony, Niedźwiadki uległy w Czeladzi w swoim ostatnim meczu, gdzie Bytomianie zwyciężyli przewagą 25 oczek. To kolejne dowody na to, że w sporcie niczego nie można być pewnym.

Co do personaliów, to najbardziej wyróżniającymi postaciami w szeregach środowych gospodarzy są obwodowi zawodnicy Bartosz Bal i Rafał Serwański. Ten pierwszy skupia się głównie na zdobyczach punktowych (ponad 16 na mecz), ale nie pojawił się w składzie w ostatnim meczu, a drugi, który jest byłym Polonistą, może pochwalić się solidnymi statystykami w również w innych elementach (14.7 pkt, 6.7 zb, 6.5 asyst, 3.3 przechwytów).

Podopieczni trenera Mariusza Bacika zdają sobie sprawę, że nie będzie to łatwe spotkanie, jednak podejdą do niego maksymalnie skoncentrowani, aby wypracować się możliwie największą zaliczkę przed sobotnim rewanżem 2 kwietnia na Skarpie. Do II rundy awansuje drużyna, która zdobędzie w tym dwumeczu większą ilość punktów.