sobota, 26 marzec 2022 20:21

Kolejną setką w meczu z Gliwicami Polonia przekroczyła próg 3000 punktów w sezonie

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali GTK Sordrew AZS II Gliwice 108:52 w ostatnim meczu rundy zasadniczej sezonu 2021/22 II Ligi Mężczyzn, tym samym zdobyli ponad 3000 punktów.

To było piękne zwieńczenie najdłuższego etapu trwających rozgrywek. Pełna dominacja gospodarzy od pierwszej do ostatniej minuty spotkania 30. kolejki zmagań w grupie C. Już w I kwarcie, wygranej przez nich wynikiem 31:9, Poloniści zdefiniowali dalszy przebieg meczu i zaznaczyli, że w pełni wywiążą się z oczekiwań jakie stawia się przed faworytami.

Podopieczni Mariusza Bacika z każdą sekundą powiększali swoje prowadzenie, a wspomniany trener swobodnie rotował składem, w wyniku czego wszyscy zawodnicy kadry meczowej pojawili się na parkiecie, jak i również dorzucili swoje cegiełki punktowe. Najlepiej poradził sobie Paweł Bogdanowicz, który zdobył 16 oczek, trafiając 4 na 6 prób zza linii 6,75 metra.

Poloniści punktowali następująco: Bogdanowicz 16, Jurczyński 14 (6 zbiórek), Daszke 14, Piechowicz 12 (6 zbiórek), Salamonik 9 (9 zbiórek, 6 asyst), Respondek 9, Jagoda 8 (6 zbiórek), Suwała 8, Podulka 6, Dusiło 5, Dąbek 4, Dragon 3.

BS Polonia Bytom 108:52 GTK Sordrew AZS II Gliwice
(31:9, 29:10, 28:20, 20:13)

Z racji, iż pozostała część 30. kolejki zostanie rozegrana w niedzielę 27 marca, to Niebiesko-czerwoni muszą poczekać na jej rozstrzygnięcia, aby poznać rywala w pierwszej rundzie play-off. Pewnym jest, że mecz numer 1. Bytomian w fazie pucharowej odbędzie się na wyjeździe 30 marca w Krakowie bądź Przemyślu.