sobota, 05 luty 2022 20:41

Bielsko-Biała pokonana! 20. zwycięstwo Polonistów w sezonie

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali na wyjeździe Basket Hills Bielsko-Białą wynikiem 75:70, w ramach 22. kolejki sezonu zasadniczego II Ligi Koszykówki Mężczyzn!

Był to mecz inny niż te, do których przyzwyczaili nas Poloniści. Specyfika hali oraz atmosfera stworzona przez miejscowych kibiców sprawiła, że mieli zauważalne problemy ze skutecznością, co doskonale obrazuje statystyka zaledwie 20% celnych rzutów za trzy. Na szczęście gospodarze we własnej hali również nie grzeszyli efektywnością swoich prób dystansowych. W ten oto sposób, w pierwszej połowie różnica punktów nie przekroczyła granicy pięciu oczek.

Druga połowa była istną huśtawką nastroju, ponieważ podopieczni Mariusza Bacika najpierw wypracowali sobie przewagę aż 14 punktów, aby na 44 sekundy przed końcem spotkania prowadzić zaledwie dwoma oczkami. Na szczęście zimną krew w ostatniej akcji zachował Paweł Jurczyński, który mimo wcześniejszych sześciu niecelnych rzutów zza łuku, trafił, dając oddech w szeregach Niebiesko-czerwonych.

Poloniści w tym meczu wygrali zdecydowanie charakterem i walecznością. Wiadomym jest, że trudno jest grać na najwyższym poziomie cały czas. W spotkaniu, w którym nie zafunkcjonowały dotychczas pewne aspekty, musieli obronić się zaangażowaniem i szczerą chęcią zwycięstwa. To właśnie te czynniki złożyły się na dwudziestą wygraną w sezonie 2021/22!

Bytomianie punktowali następująco: Piechowicz 16, Bogdanowicz 14, Dąbek 13, Daszke 11, Jagoda 10, Jurczyński 9, Salamonik 2.

Basket Hills Bielsko-Biała 70:75 BS Polonia Bytom
(19:14, 12:22, 20:24, 19:15)

Dzięki temu zwycięstwu Polonia jeszcze bardziej wysunęła się na prowadzenie w tabeli grupy C. Za tydzień do Bytomia przyjedzie ekipa z Dąbrowy Górniczej, z którą przegraliśmy w pierwszym meczu jednym punktem.