niedziela, 30 styczeń 2022 19:51

BS Polonia Bytom z wyjazdowym zwycięstwem nad Koroną Kraków

W 21. kolejce sezonu zasadniczego 2021/22 II Ligi Koszykówki Mężczyzn zawodnicy BS Polonii Bytom pokonali Oknoplast Koronę Kraków, wynikiem 122:81.

Mimo wyraźnej różnicy w tabeli, specyfika tego typu spotkań po raz kolejny dała o sobie znać. Poloniści nie weszli zbyt dobrze w to starcie, przegrywając pierwszą kwartę 22:28, głównie za sprawą kilku celnych rzutów dalekodystansowych w wykonaniu gospodarzy. Druga odsłona była już manifestacją siły podopiecznych Mariusza Bacika, którzy wrócili na właściwe tory i na przerwę schodzili z dwudziestopunktową zaliczką.

Po zmianie stron goście kontynuowali swoją dominację, by w czwartej kwarcie móc już tylko kontrolować przebieg meczu. Trzeba jednak oddać, że Krakowianie walczyli do samego końca, mimo tego, że wynik nie wskazywał jakoby mieliby oni się jakkolwiek zbliżyć do Polonii. Tym sposobem w ostatnia ćwiartka zakończyła się rezultatem 30:33.

W szeregach Niebiesko-czerwonych aż czterech zawodników przekroczyło próg 20 punktów, a najlepiej poradzili sobie Paweł Bogdanowicz i Karol Jagoda. Oboje zdobyli po 25 oczek, a dodatkowo ten pierwszy zanotował 5 celnych trafień za trzy i 8 asyst, a drugi popisał się double-double dokładając 10 zbiórek.

Poloniści punktowali następująco: Bogdanowicz 25, Jagoda 25, Jurczyński 21, Daszke 21, Piechowicz 17, Deja 6, Dąbek 5, Podulka 2.

Oknoplast Korona Kraków 81:122 BS Polonia Bytom
(28:22, 10:36, 13:31, 30:33)

To zwycięstwo umocniło Bytom na pozycji lidera grupy C w obliczu porażki Basket Hill Bielsko-Białej z KK UR Bozzą Kraków. To właśnie z Bielszczanami przyjdzie nam się zmierzyć na wyjeździe w 22. kolejce zasadniczej części sezonu 2021/22. Ten mecz odbędzie się 5 lutego o godzinie 18:00.