niedziela, 09 styczeń 2022 09:28

Tomasz Deja: Od pierwszego treningu czuje się jak u siebie

W sobotnim zwycięstwie nad Cracovią Kraków 83:64, swój debiut zaliczył nowy zawodnik BS Polonii Bytom - Tomasz Deja. W tym meczu zagrał prawie 20 minut, w trakcie których zanotował 9 punktów, 5 zbiórek, wymusił 4 faule i raz zablokował rywala. W kilku słowach pomeczowej wypowiedzi podkreślił, że nie było to łatwe spotkanie oraz opowiedział o swoich pierwszych wrażeniach w Bytomiu.

Od samego początku byliśmy bardzo skoncentrowani. Nie trzeba było nas specjalnie motywować, ponieważ wiedzieliśmy że musimy zrewanżować się za porażkę w poprzedniej rundzie. Nie przyjmowaliśmy do wiadomości innego scenariusza, niż nasza wygrana. Nie ustrzegliśmy się jednak błędów. Sporo prostych rzutów przestrzelonych spod kosza oraz kilka błędów w obronie spowodowały, że nasza przewaga stopniała do kilku punktów, a to sprawiło sporo emocji naszym kibicom. Czwarta odsłona ostatecznie pokazała naszą przewagę w tym spotkaniu oraz przypieczętowała zwycięstwo.
Cieszę się z tej wygranej, ponieważ debiut w Polonii mogę zaliczyć do udanych. Do drużyny z Bytomia dołączyłem kilka dni temu. Z większością chłopaków oraz z trenerem znamy się od wielu lat, więc od pierwszego treningu czuję się jak u siebie. Kibice również mnie ciepło przyjęli, za co dziękuję, i już nie mogę się doczekać kolejnych meczów.

W ramach następnej serii spotkań BS Polonia Bytom wybierze się do Przemyśla, gdzie 15 stycznia zmierzy się z miejscowymi Niedźwiadkami.