piątek, 07 styczeń 2022 10:03

Poloniści zmotywowani do wzięcia rewanżu w starciu z Cracovią

Koszykarze BS Polonii Bytom 8 stycznia zmierzą się na Skarpie z KS Cracovią Yabimo MG13 Kraków, w ramach 17. kolejki zasadniczej części sezonu 2021/22 II Ligi Mężczyzn.

To jest bardzo długo wyczekiwane przez Polonistów spotkanie. Bez wątpienia można stwierdzić, że czekają na ten rewanż dokładnie od 2 października 2021 roku, kiedy to niespodziewanie ulegli Cracovii na wyjeździe różnicą dwóch punktów. Po 16. rozegranych kolejkach Cracovia zajmuje szóstą lokatę w tabeli grupy C i legitymuje się solidnym bilansem 11 zwycięstw i 5 porażek. Jej zawodnicy zdobywają średnio 80, a tracą nieco ponad 74 punkty na mecz. Gra Krakowian opiera się głównie na penetracjach i szukaniu punktów spod kosza lub po rozrzuceniu piłki na obwodzie. 

Bezwzględnym liderem zespołu Szkoły Gortata w Krakowie jest Artur Włodarczyk, który co mecz notuje blisko 20 punktów i 5 asyst. Ciekawostką jest liczba wymuszonych przez niego fauli, której suma 100 jest najwyższą w całej II Lidze Mężczyzn w obecnych rozgrywkach. Przekładają się one na pokaźną ilość przyznanych rzutów osobistych (102 do tej pory), które wykonuje ze skutecznością ponad 80%, nie wspominając o zwiększonym ryzyku wykluczeń za przekroczony limit przewinień. Może się on również pochwalić efektywnością w próbach z dalekiego dystansu, a oscyluje ona na poziomie 37%.

Podopiecznych trenera Mariusza Bacika z pewnością nie trzeba dodatkowo motywować przed tym starciem, gdyż za wszelką cenę będą chcieli dotkliwie zrewanżować się sobotnim gościom z Małopolski. Oprócz tego zrobią wszystko, aby kontynuować zwycięską serię 8 meczów. Wsparcie kibiców w takim meczu będzie bezcenne, dlatego serdecznie zapraszamy 8 stycznia o godzinie 18:00 do Hali na Skarpie w Bytomiu Szombierkach, gdzie wspólnie będziemy walczyć o kolejne 2 punkty w ligowej tabeli.