czwartek, 06 styczeń 2022 12:38

Tomasz Deja dołącza do BS Polonii Bytom!

Z dniem 6 stycznia mamy przyjemność ogłosić, że Tomasz Deja podpisał kontrakt z BS Polonią Bytom i zasilił skład koszykarzy w sezonie 2021/22 II Ligi Mężczyzn.

Tomasz to doświadczony, 38 letni center z krwi i kości. W swojej bogatej karierze aż dziewięć sezonów spędził na parkietach pierwszoligowych i cztery w drugiej lidze. Grał w takich drużynach AZS AGH Kraków, GKS Tychy, SKK Siedlce czy też AZS WSGK Kutno. Trwający sezon rozpoczął w barwach MCKS Czeladź, gdzie średnio w 32 minuty notował solidne 13 punktów i 7 zbiórek. W meczu przeciwko Polonistom, który miał miejsce 11 grudnia 2021 roku, zaliczył double-double z 15 oczkami i 10 deskami. 

Mierzący 200 centymetrów środkowy w strefie podkoszowej czuje się jak ryba w wodzie, a sięgając do szerokiego wachlarza swoich umiejętności jest w stanie skutecznie zagrozić rywalom rzutem z bliskiego, jak i dalekiego dystansu. W barwach Niebiesko-czerwonych z pewnością stanie się silnym punktem w rywalizacji Polonistów na desce oraz będzie w stanie wziąć ciężar gry na siebie w konfrontacjach tyłem do kosza.

Witamy w Polonii Tomek!