środa, 22 grudzień 2021 19:27

Ważne zwycięstwo Polonistów nad Bozzą Kraków

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali u siebie zespół KK UR Bozza Kraków wynikiem 93:84. To 14. zwycięstwo w zasadniczej części sezonu 2021/22 II Ligi Mężczyzn.

Podopieczni trenera Mariusza Bacika wiedzieli, że to nie będzie łatwe spotkanie, gdyż Bozza Kraków to naprawdę nieprzewidywalny rywal, który swoją fizycznością sprawiał już w tej kampanii problemy drużynom takim jak Dąbrowa Górnicza czy Katowice. Nie przez przypadek znajdują się w czołowej piątce grupy C. Można powiedzieć, że te obawy były w pełni uzasadnione, gdyż w pierwszej połowie Poloniści częściej gonili wynik, niż byli na czele. Na przerwę schodzili z nieznaczną zaliczką jednego punktu. Statystyką obrazującą poziom zaciętości tego starcia było aż 18 zmian prowadzenia na tablicy wyników.

Po zmianie stron Niebiesko-czerwoni wskoczyli na optymalne tory i powoli, ale stanowczo przechylali szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak mecz trzymał kibiców w napięciu do końcowego gwizdka. To między innymi za ich sprawą Bytomianie "nakręcali się" sportową złością i ambicją, słysząc na trybunach gromkie "Polonia... Polonia". Taki doping odblokował Pawła Jurczyńskiego, który mimo gorszej skuteczności "snajperskiej" w pierwszej odsłonie, trafił kilka kluczowych rzutów w III i IV kwarcie. Mówiąc o strzałach dystansowych, nie można nie wspomnieć tutaj o rewelacyjnej dyspozycji Sebastiana Dąbka, który pięciokrotnie karcił rywala zza łuku, a dwukrotnie z faulami, które zamieniał następnie na akcje czteropunktowe.

Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Jurczyński 21, Dąbek 19, Piechowicz 14, Salamonik 12, Daszke 10, Jagoda 8, Bogdanowicz 6, Bączyński 2, Dusiło 1.

BS Polonia Bytom 93:84 KK UR Bozza Kraków
(25:26, 24:22, 24:21, 20:15)

Dzięki tej wygranej BS Polonia Bytom zapewniła sobie samodzielny fotel lidera w przerwie świąteczno-noworocznej, w obliczu porażki KKS Ragor Tarnowskich Gór z drużyną z Katowic. Kolejny mecz rozegra u siebie 8 stycznia 2022, w którym zmierzy się z KS Cracovią Yabimo MG13 Kraków.