sobota, 18 grudzień 2021 15:42

Sebastian Dąbek: Zwycięstwo cieszy, jednak straciliśmy zbyt dużo punktów

Po zwycięstwie w Gliwicach nad miejscowym Sordrew AZS II, gdzie padł wynik 121:83 dla BS Polonii Bytom, o kilka słów poproszony został nasz rozgrywający Sebastian Dąbek, który zanotował w tym meczu 4 punkty i 6 asyst. Podkreślił pobity własny rekord Niebiesko-czerwonych w ilości zdobytych oczek (poprzedni to 120 w meczu z AZS Częstochową), jednak spojrzał też na drugą stronę, tę defensywną. 

Zrealizowaliśmy założony cel, czyli wysokie zwycięstwo nad ekipą z Gliwic, zdobywając ponad 120 punktów, i dopisaliśmy kolejne 2 oczka do ligowej tabeli. To cieszy, bo na taki efekt złożyła się praca całego zespołu, jednak w tym spotkaniu trochę za bardzo rozluźniliśmy się w obronie, co przełożyło się na 83 punkty po stronie rywala. Starcia z teoretycznie słabszymi przeciwnikami są specyficzne, ponieważ łatwo o momenty dekoncentracji, które z pewnością mieliśmy w piątkowy wieczór. Charakterystyczne kosze na hali AZSu również miały wpływ na tak wysoki rezultat. Do pełni szczęścia brakowało około 20 punktów mniej dla gospodarzy, jednak 13. zwycięstwo stało się faktem i bardzo się z tego cieszymy. Przed nami, na zakończenie roku, o wiele bardziej wymagające wyzwanie, a mianowicie konfrontacja z Bozzą Kraków, czyli drużyną, która ma tylko cztery porażki.

Tak jak wspomniał Sebastian, w ramach 16. kolejki sezonu 2021/22 II Ligi koszykówki Mężczyzn Polonia zmierzy się z KK UR Bozzą Kraków. To będzie ostatnie spotkanie w 2021 roku, które odbędzie się w hali na Skapie 22 grudnia, o godzinie 18:00. Zapraszamy już teraz!