czwartek, 16 grudzień 2021 09:35

Sordrew Gliwice rywalem Polonii na zakończenie I części sezonu zasadniczego

Koszykarska BS Polonia Bytom 17 grudnia podejmie na wyjeździe GTK Sordrew AZS II Gliwice, w ramach 15. kolejki rywalizacji w grupie C, w sezonie 2021/22 II Ligi Mężczyzn.

Przed podopiecznymi trenera Mariusza Bacika ostatnie spotkanie w I rundzie zasadniczej części trwającego sezonu. Zmierzą się oni z rezerwami ekstraklasowej drużyny GTK Gliwice, które podobnie jak BS Polonia Bytom należą do rodziny wspieranej przez firmę Sordrew. Mimo wspólnego sponsora, taryfy ulgowej na pewno nie będzie i jedynym celem Marcina Salamonika i spółki będzie zwycięstwo.

GTK Sordrew AZS II Gliwice plasuje się obecnie na 15. miejscu południowej grupy, z bilansem trzech zwycięstw i dziesięciu porażek. Piątkowi gospodarze do tej pory wygrali tylko z takimi drużynami jak MCKS Czeladź, MKKS Rybnik i Oknoplast Korona Kraków. Średnio zdobywają nieco ponad 75 punktów, a tracą ich blisko 90.

Gliwiczanie to bardzo młody, dopiero zbierający doświadczenie boiskowe zespół, którego średnia wieku wynosi znacznie mniej niż 20 lat. Ich skład jest tak szeroki, że zaledwie trzech zawodników było w kadrze meczowej wszystkich dotychczasowych spotkań. Od czasu do czasu AZS II Gliwice jest wzmacniany przez zawodników pierwszej drużyny GTK.

Do tej pory najbardziej wyróżnili się Aleksander Busz, Aleksander Wiśniewski oraz Mikołaj Adamczak. Kolejno zdobywali oni średnio 23,8, 20,7 i 14,3 punktów na mecz. Ten ostatni dokładał do swojej zdobyczy blisko 9 zbiórek.

Niebiesko-czerwoni rozegrają ten przedostatni w 2021 roku mecz 17 grudnia, o godzinie 19:00. Kibiców, chętnych do wspierania nas w Gliwicach, zapraszamy na halę Liceum Ogólnokształcącego nr 1, przy ulicy Zimnej Wody 8.