piątek, 10 grudzień 2021 09:30

Czeladź na drodze Polonii po 12. zwycięstwo w sezonie

Koszykarska BS Polonia Bytom w 14. kolejce sezonu 2021/22 II Ligi Mężczyzn zmierzy się drużyną MCKS Czeladź. Mecz ten odbędzie na Skarpie 11 grudnia, o godzinie 18:00.

Rozpędzonych podopiecznych trenera Mariusza Bacika, którzy wygrali pięć ostatnich spotkań przekraczając granicę 100 punktów, czeka starcie z niżej notowaną ekipą z Czeladzi. Sobotni przeciwnik legitymuje się bilansem trzech zwycięstw, dziesięciu porażek i plasuje się na 11. miejscu w tabeli grupy C. Do tej pory nie zaznał smaku zwycięstwa na wyjeździe, a gospodarze z pewnością zrobią wszystko, aby przedłużyć tę serię.

MCKS zdobywa przeciętnie 70, a traci 84 punkty na mecz. Jedynym elementem statystyk, zbliżonym do Niebiesko-czerwonych jest liczba zbiórek. Goście notują ich średnio 41, co świadczy o dobrej kontroli swojej "deski", a także o wybieranych piłkach w ataku, które stwarzają okazję do zdobyczy drugiej szansy.

Jeśli chodzi o personalia, to wyróżnić należy przede wszystkim Macieja Balcerzaka, który zdobywa ponad 18 punktów na mecz, oddając statystycznie więcej rzutów zza łuku, niż z okolic trumny. Zagrożeniem okazać się mogą również doświadczony środkowy Tomasz Deja (11,7 pkt i 7,4 zb) oraz rozgrywający Jakub Ściegienny (12,3 pkt).

Poloniści mają zdecydowaną większość argumentów po swojej stronie, aby odnieść 12. zwycięstwo w sezonie i być może kolejny rzucić więcej niż 100 oczek. Przekonamy się o tym w sobotę, 11 grudnia, o godzinie 18:00. Zapraszamy na halę na Skarpę!