piątek, 26 listopad 2021 10:46

Przed Polonistami wyjazd do Częstochowy

Drużyna koszykarzy BS Polonii Bytom pojedzie 27 listopada do Częstochowy, aby tam zmierzyć się z miejscowym AZSem, o godzinie 19:00. Będzie to mecz w ramach 12. kolejki zasadniczej części sezonu 2021/22 II Ligi Mężczyzn.

Po trzech kolejnych zwycięstwach, z Rybnikiem, Iskrą Częstochowa i Wisłą Kraków, Polonistów czeka starcie z AZSem Częstochowa. Nasi sobotni przeciwnicy plasują się obecnie na 10. miejscu w tabeli grupy C, z bilansem czterech zwycięstw i siedmiu porażek. Średnio zdobywają oni ponad 75 punktów, jednak tracą przy tym aż 88. Do tej pory wygrywali z drużynami, które znajdują się w dolnej części stawki. Dla porównania, Akademicy ulegli w derbowej konfrontacji Iskrze Częstochowa 65:97, z którą Niebiesko-czerwoni wygrali różnicą 50 punktów.

Mocną stroną AZSu jest kontrola na desce, zarówno swojej, jak i tej atakowanej. Prym w tym aspekcie wiedzie Marcin Majcherek, który notuje ich przeciętnie 12 na mecz, i tyle samo "oczek". Liderem w zdobyczach punktowych jest Dawid Józefowski, który w 12 meczach osiągnął średnią wartość 22,1. Z ławki w każdym momencie starcia może pojawić się grający trener - Tomasz Nogalski, mogący pochwalić się blisko 50% skutecznością w rzutach za trzy punkty.

Podopieczni trenera Mariusza Bacika nie biorą pod uwagę innego zakończenia, niż kolejne 2 punkty dla Polonii i pojadą do Częstochowy zrobić wszystko, by zrealizować ten cel! Mecz zostanie rozegrany w Hali MOSIR Polonia, przy ulicy Dekabrystów 43 w Częstochowie.