piątek, 12 listopad 2021 09:51

Polonia pojedzie do Rybnika walczyć o powrót na zwycięski szlak

Drużyna koszykarzy BS Polonii Bytom w ramach 9. kolejki sezonu 2021/22 II Ligi Mężczyzn podejmie na wyjeździe zespół MKKSu Rybnik, 13 listopada o godzinie 18:00. 

Po dotkliwej porażce w Dąbrowie Górniczej, Poloniści wybiorą się do Rybnika, aby tam jak najszybciej powrócić na właściwe tory. MKKS przed tym sezonem przeszedł pewnego rodzaju rewolucję, ponieważ postawił na młodzież. W składzie znajdują się przede wszystkim zawodnicy w wieku juniorskim, których uzupełniają nieco bardziej doświadczeni gracze, tacy jak między innymi Adam Anduła.

Po tego typu zmianach wynik sportowy zszedł prawdopodobnie na drugi plan w Rybniku, jednak ich dotychczasowe rezultaty nie sugerują, że przed Polonią Bytom jest równie trudne starcie co w poprzedniej kolejce. Mimo wszystko w sporcie nigdy nie powinno się lekceważyć przeciwnika, więc Niebiesko-czerwoni podejdą do tego meczu jak do każdego innego. MKKS w siedmiu spotkaniach odniósł tylko jedno zwycięstwo z Iskrą Częstochowa.

Podopieczni Jakuba Krakowczyka średnio zdobywają prawie 67 punktów, jednak tracą ich o 10 więcej, stąd niekorzystny bilans. Za jego sprawą zajmują oni obecnie przedostatnie miejsce w tabeli grupy C.

W obliczu dwukrotnej straty cennych punktów, Poloniści nie dopuszczają już do świadomości jakiejkolwiek porażki w zasadniczej części sezonu, choć najbardziej wymagające starcia jeszcze przed nimi, w rundzie rewanżowej. W związku z tym, takie konfrontacje jak ta sobotnia z Rybnikiem, powinny paść ich łupem bez jakichkolwiek wątpliwości.