piątek, 05 listopad 2021 10:43

Wyjazdowe starcie Polonii w Dąbrowie Górniczej

Koszykarska drużyna BS Polonii Bytom zmierzy się w Dąbrowie Górniczej z drugim zespołem miejscowego MKSu, w ramach 8. kolejki sezonu 2021/22 II Ligi Mężczyzn. Mecz ten odbędzie się 6 listopada o godzinie 13:00.

Poloniści rozpoczną "wyjazdowy" listopad, czyli serię pięciu spotkań ligowych jako goście, od starcia z rezerwami Dąbrowy Górniczej. Nasi sobotni rywale rozpoczęli nową kampanię w bardzo obiecującym stylu, a mianowicie od pięciu zwycięstw w siedmiu meczach. Bilans 5-2 daje im obecnie trzecie miejsce w tabeli grupy C, ex aequo z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. 

Podopieczni Wojciecha Wieczorka zdobywają średnio 87, a tracą 70 punktów w meczu. Ich największym atutem jest szybki atak, jednak w ofensywie pozycyjnej dysponują szerokim wachlarzem zagrywek, z których efektywnie korzystają. Jako słabszy element można wyróżnić rywalizację "na desce", którą raczej przegrywają, ze względu na niższą średnią wzrostu wśród zawodników. Jest to młody i zbilansowany zespół, który nie ma zdecydowanego lidera, jednak można wyróżnić w nim kilku graczy, wiodących prym w MKS II Dąbrowie Górniczej. 

Najwyższymi średnimi wartościami zdobyczy punktowych pochwalić się mogą: Rajewicz (17,8 pkt), Boryka (13,6 pkt), Łucka (13,4 pkt) i Paduch (13,3 pkt). Ten przedostatni, a mianowicie Piotr Łucka, powinien być dobrze znany bytomskim kibicom, ponieważ w poprzednim sezonie reprezentował Niebiesko-czerwone barwy.

Dla zawodników trenera Mariusza Bacika będzie to bardzo ważne spotkanie, od którego będzie zależeć układ w ścisłej czołówce tabeli grupy C. Chcąc dążyć do usamodzielnienia się na pozycji lidera, Poloniści nie mogą pozwolić sobie na stratę punku w tym starciu, a przedłużyć zwycięską serię do sześciu wygranych z rzędu.